Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Bartłomiej Sochański. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Bartłomiej Sochański. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Odpływ młodych ludzi z miasta i skutki lat marginalizowania Szczecina przez poprzednie polskie rządy - to, zdaniem Bartłomieja Sochańskiego, największe problemy z którymi chciałby się zmierzyć, o ile zostanie prezydentem.
Kandydat PiS w drugiej turze wyborów tłumaczył w "Rozmowie pod Krawatem", że stąd biorą się jego postulaty podwyżek pensji dla urzędników, nauczycieli i zapowiedź aktywnej polityki miasta wspierającej przedsiębiorców.

- Ciągle spada stosunek liczby młodych do liczby dojrzałych ludzi w Szczecinie. To jest bardzo niepokojące, bo mieliśmy z tym samym zjawiskiem do czynienia po drugiej stronie granicy. I tam mamy wymarłe powiaty. Ciągle mówię, że Szczecin musi być taką silną kresową metropolią. Niestety z punktu widzenia Warszawy, z tej optyki naszej centrali, Szczecin jest marginalizowany - mówi Sochański.

Zdaniem Sochańskiego ostatnie działania rządu PiS, czyli inwestycje takie jak np. pogłębienie toru wodnego, to krok we właściwym kierunku. Ale według kandydata PiS na prezydenta miasta, zaniedbania sięgają dziesięcioleci i tyle też czasu potrzeba na ich nadrobienie.
Kandydat PiS w drugiej turze wyborów tłumaczył w "Rozmowie pod Krawatem", że stąd biorą się jego postulaty podwyżek pensji dla urzędników, nauczycieli i zapowiedź aktywnej polityki miasta, wspierającej przedsiębiorców.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty