Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Nie jest przeciwko wspólnej Europie i na jej rzecz latami pracował, ale chce o niej rozmawiać rzetelnie - tak Bartłomiej Sochański komentował w "Rozmowie pod Krawatem" - jak podkreślał - "przylepioną mu przez Koalicję Obywatelską łatkę" krytyka Unii.
W jednej z debat wyborczych Sochański ocenił, że nasze miasto straciło na wejściu do Unii, a przykładem może być upadek stoczni. Później doprecyzował, że Szczecin zyskał dostęp do funduszy, ale stracił na wolnym rynku. Wypowiedź Sochańskiego w kampanii wyborczej wykorzystał między innymi szef szczecińskiej PO Olgierd Geblewicz, który stwierdził, że to "pierwszy krok do polexitu".

Bartłomiej Sochański w "Rozmowie pod Krawatem" podkreślał, że przylepiono mu "łatkę".

- Prawie dwie dekady byłem w Szczecinie konsulem honorowym Niemiec. Zostałem odznaczony przez Prezydenta RP i Prezydenta Republiki Federalnej Niemiec wysokimi państwowymi odznaczeniami właśnie za działalność na rzecz Unii Europejskiej. Ale uważam, że Unia jest zbyt centralistyczna, biurokratyczna i nie jest życzliwa dla zwykłych ludzi. Załatwia wielkie interesy gospodarcze i trzeba tę Unię zmieniać. To jest moje zadanie, a nie to, żebyśmy na Unię psioczyli. Bo ona jest naszym dobrodziejstwem - mówił Sochański.

Bartłomiej Sochański w drugiej turze wyborów prezydenta Szczecina z ramienia PiS zmierzy się w najbliższą niedzielę 4 listopada z Piotrem Krzystkiem. Wcześniej różnicą 282 głosów pokonał kandydata KO Sławomira Nitrasa.
Bartłomiej Sochański w "Rozmowie pod Krawatem" podkreślał, że przylepiono mu "łatkę".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty