Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Potrzeba przynajmniej kilku lat na rozwiązanie wstydliwego problemu braku toalet w wielu mieszkaniach komunalnych w śródmieściu Szczecina - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Piotr Krzystek.
Wybrany właśnie na kolejną, pięcioletnią kadencję prezydent Szczecina przyznał, że niespełna 6 tysięcy wychodków na półpiętrze nie jest powodem do dumy.

- Z drugiej strony, to zaniedbania jeszcze z czasów PRL-u - mówił Piotr Krzystek. - To jest wyzwanie, z którym musimy sobie poradzić. To jest wstydliwe i trzeba zgodzić się ze wszystkimi, którzy uważają, że tego nie powinno być. Będziemy temat załatwiać w ilości paruset każdego roku. Myślę, że potrzebujemy 7-10 lat, żeby ten problem rozwiązać, ale go rozwiążemy. Te budynki, które nie będą się nadawały, bo są w Szczecinie takie, gdzie nie da się tego po prostu zrobić, będziemy je wyburzali i mieszkańców będziemy przeprowadzać do innych. To jest efekt tego, że przez lata nie wiele się robiło w tej sprawie. W całym PRL-u były potężne zastoje, jeśli chodzi o te tematy.

Jak informowaliśmy w ubiegłym roku, miasto wydało 2 miliony złotych na montaż około 200 toalet w mieszkaniach komunalnych.
- To jest wyzwanie, z którym musimy sobie poradzić - mówił Piotr Krzystek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty