Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

VI Marsz Niepodległości w Szczecinie (2016). Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
VI Marsz Niepodległości w Szczecinie (2016). Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Nie ma żadnego problemu z Marszem Niepodległości w Szczecinie - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezydent Szczecina Piotr Krzystek.
Doświadczenia ubiegłych lat pokazują, że wszystko odbywa się w kulturalny sposób - zwracał uwagę Krzystek. Prezydent tłumaczył, że chociaż sam nie będzie szedł w Marszu, to jest on oficjalnym elementem miejskich obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

- Jesteśmy na finale tego marszu, bo po pierwsze: dochodzi do popiersia Piłsudskiego; ten plan jest uzgodniony ze wszystkimi, z panem wojewodą jeszcze wczoraj dogrywaliśmy ostatnie szczegóły, a niedociągnięcia, które były, naprawiliśmy. Mamy defiladę wojskową na Wałach Chrobrego, jesteśmy miastem, które wojskowo jest bardzo silnie więc warto to wykorzystać łącznie z obecnością jednostek Marynarki Wojennej. Będą tradycyjne uroczystości przy popiersiu marszałka Piłsudskiego wraz ze złożeniem kwiatów, koncerty... - wyliczał Piotr Krzystek.

Zapytany o decyzję prezydenta Wrocławia, który Marszu Niepodległości u siebie zakazał, Krzystek tłumaczył, że może to wynikać z problemu z zabezpieczeniem imprezy, gdy wielu policjantów jest na zwolnieniach lekarskich. Przy czym, w Szczecinie nie ma z tym problemu - zastrzegł jednocześnie prezydent miasta.
- Jesteśmy na finale tego marszu, bo po pierwsze: dochodzi do popiersia Piłsudskiego; ten plan jest uzgodniony ze wszystkimi, z panem wojewodą jeszcze wczoraj dogrywaliśmy ostatnie szczegóły, niedociągnięcia, które były, naprawiliśmy. Mamy defiladę wojsko

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty