Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz

Artur Szałabawka. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Artur Szałabawka. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Polityczna gra, żeby ukarać niezależne kraje i zastraszyć ich społeczeństwa - tak działania Komisji Europejskiej wobec Polski oceniał w "Rozmowie pod krawatem" Artur Szałabawka, poseł PiS.
Szczeciński polityk skomentował wtorkowe, trzecie wysłuchanie w sprawie Polski i przeprowadzanej reformy sądownictwa. Szałabawka zwracał uwagę, że rząd wycofał się z części zapisów, pokazał więc wolę dialogu, co jednocześnie nie oznacza, że PiS w ogóle wycofa się z obiecanych Polakom w wyborach zmian. A o wydarzeniach we Francji w Unii rozmawiać nie można - mówił Szałabawka.

- To jest gra polityczna elit liberalnych w Unii Europejskiej na to, by wszystkie kraje, które mają podmiotowość zostały ukarane, by przestraszyć mieszkańców tych krajów, że głosować należy wyłącznie na liberalną lewicę, bo ona daje możliwość funkcjonowania w Unii Europejskiej. Ale zmiany myślenia Europejczyków idą... - analizował Szałabawka.

Unia Europejska jest dla nas niezbędna - zaznaczał również Artur Szałabawka. Podkreślał, że to właśnie w krajach Europy Wschodniej jest najwięcej poparcia dla Wspólnoty.

Ale poseł PiS wyraził jednocześnie nadzieję, że po wiosennych wyborach europejskich zmieni się rozkład sił w Unii i urzędnicy - mianowani, a nie wybierani przez obywateli, jak na przykład Frans Timmermans - przestaną atakować Polskę z politycznych pobudek.
- To jest gra polityczna elit liberalnych w Unii Europejskiej na to, by wszystkie kraje, które mają podmiotowość zostały ukarane, by przestraszyć mieszkańców tych krajów, że głosować należy wyłącznie na liberalną lewicę, bo ona daje możliwość funkcjonowan

Dodaj komentarz 6 komentarzy

Polityczna gra, dodatkowo podsycana przez osoby polskojęzyczne, donoszące na kraj, w którym mieszkają.
ot, pisowska nowomowa!
Nie "elity liberalne" lecz gremia chroniące demokrację i nie "kraje podmiotowe" lecz państwa, w których antydemokratyczne władze dążą do zniewolenia społeczeństwa i wprowadzenia jedynowładztwa, zamordyzmu.
Kaczyści chcą nam, Polsce, zaimplementować coś na kształt demokracji socjalistycznej, lub (biorąc pod uwagę ich faszyzujących sojuszników) narodowo-socjalistycznej
Szałabawka nauczył się czytać i powtarza, to co mu kazano. Człowiekowi inteligentnemu przeszkadzałoby, że jest tylko nic nie znaczącym pionkiem, ale nie Szałabawce. On się cieszy, że mu pozwalają powtarzać, to co wymyślili na Nowogrodzkiej i przykazali w tzw. przekazach dnia. Żenada.
Ooo jaaa odlecieli już zupełnie. Ale taki Steninensis i podobni łyka tą papkę. Szok.
Naprawdę ludzie nie widzą i nie czują tego fałszu?? Kiedyś na Polskę nastawały "zaplute karły reakcji", później "zgniły zachód" chciał nam odebrać ukochaną ojczyznę...

Nie widzicie żę PIS to współczesny komunizm? Ochłapy dla mas (w stylu 500+, rekompensat wzrostu cen etc) z ich własnych pieniędzy (!!) kosztem ograniczenia wolności (jedynie słuszna wizja świata płynąca z centrali) i izolacji Polski na świecie.

Jak można nie widzieć analogii??
@mpl - "jak można nie widzieć analogii??"
Ano można nie widzieć.
Zwłaszcza, gdy za tę "ślepotę" bierze się kasę od PiSu
Jeżeli tytuł tego propagandowego artykułu to cytat, to należy użyć cudzysłowia! To jak jest obecnie napisane oznacza stwierdzenie faktu... choć fakt faktem po tym reżimowym radio z pokornymi dziennikarzami można się spodziewać wszystkiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty