Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz

Artur Szałabawka był gościem audycji "Rozmowy pod Krawatem". Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Artur Szałabawka był gościem audycji "Rozmowy pod Krawatem". Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Poseł PiS Artur Szałabawka o zamachu w Strasburgu: - Jestem zdziwiony, bo słyszało się plotki, że dżihadyści nie będą atakować przed wyborami do europarlamentu - mówił w "Rozmowie pod krawatem" szczeciński polityk.
Trwa pościg za sprawcą zamachu, z pochodzenia Marokańczykiem, znajdującym się na liście osób ulegających wpływom dżihadu. Poseł PiS Artur Szałabawka podkreślał, że każde takie wydarzenie powoduje złość - ale jest też zdziwiony.

- Jestem zdziwiony, bo w tzw. kuluarach europejskich od dłuższego czasu chodzi informacja, że islamiści, dżihadyści nie będą atakować, nie będą robić zamachów, dopóki nie odbędą się wybory do europarlamentu. Te wybory, jak wiemy, będą w maju. Z wiadomych względów; ze względu na to, by wygrała lewica liberalna, żeby mogli się dalej rozwijać i w późniejszym czasie przeprowadzać dżihad w Europie, bo oni to robią - mówił.

- Ale to jest prawie teoria spiskowa... - zauważył red. Przemysław Szymańczyk.

- Naturalnie, jest to teoria spiskowa - przyznał poseł Szałabawka.

Według najnowszych informacji szefa francuskiego MSW, podczas wieczornej strzelaniny w Strasburgu zginęły trzy osoby. 12 osób jest rannych, w tym 6 ciężko.
- Jestem zdziwiony, bo w tzw. kuluarach europejskich od dłuższego czasu chodzi informacja, że islamiści, dżihadyści nie będą atakować, nie będą robić zamachów, dopóki nie odbędą się wybory do europarlamentu. Te wybory, jak wiemy, będą w maju. Z wiadomych

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty