Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

W pierwszym przetargu miasto chciało przeznaczyć na budowę 280 mln zł. Prace mają się zakończyć po trzech latach od podpisania umowy z wykonawcą. źródło: UM Szczecin
W pierwszym przetargu miasto chciało przeznaczyć na budowę 280 mln zł. Prace mają się zakończyć po trzech latach od podpisania umowy z wykonawcą. źródło: UM Szczecin
Kto i za ile chce przebudować stadion Pogoni? W poniedziałek miasto otworzy koperty z ofertami złożonymi na inwestycje przy ul. Twardowskiego. To już drugi przetarg.
To może przybliżyć, ale może też oddalić termin rozpoczęcia budowy. Przybliżyć, bo jeśli wpłynie oferta odpowiadająca miastu, to zostanie już tylko podpisanie umowy. Oddalić, bo może się powtórzyć sytuacja z pierwszego przetargu, kiedy oferty przekroczyły szacunki miasta o ponad 100 mln złotych.

- Mamy nie tylko budowę stadionu, ale też centrum szkolenia dzieci i młodzieży, a przede wszystkim: nasz stadion jest w swoich elementach na wysokim poziomie, w wysokim standardzie i cenę tego niejako zapłaciliśmy - mówił wtedy Michał Przepiera, wiceprezydent Szczecina.

Między pierwszym a drugim przetargiem miasto zmodyfikowało projekt. Zrezygnowało np. z podziemnego parkingu dla VIP-ów i klimatyzacji, ale pewności, że teraz oferty będą dużo niższe niż w pierwszym przetargu nie ma. Co wtedy zrobi miasto?

- Jeżeli kwota ta będzie bardzo przesterowana, to nie wiem, czy mieszkańcy zechcą to udźwignąć. Trudno mi powiedzieć, bo to odpowiedzialność za budżet miasta - zastrzega radny Szczecina z Bezpartyjnych, Marek Kolbowicz.

Otwarcie kopert z ofertami po godz. 12.

W pierwszym przetargu miasto chciało przeznaczyć na budowę 280 mln zł. Prace mają się zakończyć po trzech latach od podpisania umowy z wykonawcą.
Relacja Tobiasza Madejskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty