Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Projekt stadionu Pogoni Szczecin. Mat. Urząd Miasta Szczecin
Projekt stadionu Pogoni Szczecin. Mat. Urząd Miasta Szczecin
Negocjować cenę z wykonawcą i nie czekać już z budową - mówił o stadionie piłkarskim w Szczecinie Przemysław Słowik, radny Nowoczesnej.
Słowikowi przypomnieliśmy, że - będąca podówczas w opozycji Nowoczesna, gdy teraz Krzystka popiera - krytykowała pomysł przebudowy stadionu w dotychczasowym miejscu. Przywołaliśmy też słowa radnej Małgorzaty Jacyny-Witt, która kilka miesięcy temu szacowała koszt stadionu na 400 mln złotych, czemu zaprzeczali urzędnicy prezydenta.

Radny Przemysław Słowik w "Rozmowie pod krawatem" mówił, że liczy na negocjacje z wykonawcą.

- Jedno musimy tutaj powiedzieć jasno i zdecydowanie: jest to inwestycja, na którą czekamy za długo. Niedopuszczalne jest, sądzę, budować ten stadion za pół miliarda, na co opiewała jedna z poprzednich ofert. Warto usiąść do rozmów z wykonawcą, który stanął do przetargu, zgłosił ofertę - tak, jak mówił w tym studiu dwa dni temu wiceprezydent Przepiera - bo może się okazać, że jesteśmy w stanie koszty te obniżyć - wierzy Przemysław Słowik.

Jak pisaliśmy w kwietniu, gdy temat stadionu był dyskutowany w "Kawiarence politycznej" Radia Szczecin, "prace mają rozpocząć się w lipcu tego roku". Stan na grudzień wygląda tak, że obecnie miasto dysponuje jedną ofertą, droższą o ponad 80 mln złotych, a prezydenccy urzędnicy mówią o "analizie" tej propozycji.
- Jedno musimy tutaj powiedzieć jasno i zdecydowanie: jest to inwestycja, na którą czekamy za długo. Niedopuszczalne jest, sądzę, budować ten stadion za pół miliarda, na co opiewała jedna z poprzednich ofert. Warto usiąść do rozmów z wykonawcą, który stan

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty