Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Miasto publikuje grafikę z kosztami stadionu. Fot. UM Szczecin
Miasto publikuje grafikę z kosztami stadionu. Fot. UM Szczecin
Ile kosztuje sam stadion, ile centrum szkolenia dla młodych piłkarzy, a ile boiska wokół. Dokładne koszty piłkarskiej inwestycji przy Twardowskiego pokazuje miasto. To kwoty proponowane przez jedyną firmę, która złożyła ofertę w drugim przetargu na stadion.
Koszt budowy samego stadionu to 261 milionów, kolejne 37 to zagospodarowanie terenu wokół, a 34 przebudowa pięciu boisk znajdujących się na terenie stadionu. Ponad 20 milionów potrzeba na budowę Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży, a 11 milionów - według grafiki opublikowanej właśnie przez miasto - to "pozostałe koszty". Cały koszt prognozowany przez firmę Doraco, która zgłosiła się do przetargu to 364 miliony, czyli o ponad 80 milionów więcej niż na inwestycje chciało wydać miasto. - Spodziewałem się nieco niższych cen - przyznaje wiceprezydent Szczecina, Michał Przepiera.

Teraz przed miastem decyzja: przyjąć ofertę czy powtórzyć przetarg. - Nie rozstrzygnięcie przetargu oznacza czas, a czas to pieniądz, więc to trudna decyzja. Jeśli ten przetarg będzie rozstrzygnięty to w pierwszym półroczu przyszłego roku uda się wbić pierwszą łopatę, a jeśli nie będzie rozstrzygnięty to nie - dodaje Przepiera.

Decyzję miasta poznamy za mniej niż miesiąc.
Relacja Tobiasza Madejskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty