Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Miejsce, gdzie ma powstać wiata. Fot. Archiwum prywatne
Miejsce, gdzie ma powstać wiata. Fot. Archiwum prywatne
Mieszkaniec wsi Jarszewo oskarża burmistrza Kamienia Pomorskiego Stanisława Kuryłłę o poświadczenie nieprawdy i zawiadamia prokuraturę. Twierdzi, że burmistrz wziął dotacje na wybudowanie wiaty w jego wsi, a wiaty nie ma. Zdaniem burmistrza nie doszło do przestępstwa, a wiata powstanie w przyszłości. Sprawę bada Urząd Marszałkowski który dał pieniądze na inwestycję.
Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez burmistrza złozył były radny i mieszkaniec Jarszewa Ariel Juszczak.

- Przestępstwo polega na tym, że gmina Kamień Pomorski otrzymała dotację na grant sołecki w kwocie 10 tysięcy złotych. Do 31 października miała zrealizować ten projekt, a do 15 listopada złożyć sprawozdanie. To sprawozdanie gmina złożyła i jest w nim napisane, że zrealizowała projekt, wybudowała wiatę i rozliczyła projekt, jednak ta wiata do dzisiaj nie powstała - wskazuje Juszczak.

Jako dowód poświadczenia nieprawdy przez burmistrza Kuryłłę Ariel Juszczak pokazuje sprawozdanie do Urzędu Marszałkowskiego. Wynika z niego, że projekt na który została wzięta dotacja jest już zakończony. W sprawozdaniu można przeczytać:

"Mieszkańcy pomagali przy pracach montażowych wiaty, jak i uporządkowaniu terenu wokół niej"


Burmistrz Stanisław Kuryłło uważa, że nie doszło do żadnych nieprawidłowości, a tym bardziej przestępstwa.

- Wykonanie tego zadania ma być wykonane przez mieszkańców sołectwa, co zostało już w znacznej mierze poczynione - powiedział burmistrz.

- Czytałem to sprawozdanie, które Pan napisał do Urzędu Marszałkowskiego i z niego wynika, że ta wiata jest już zbudowana... - odpowiedział reporter Radia Szczecin.

- Wiaty jeszcze nie ma, ale już na pewno niedługo będzie - stwierdził Kuryłło.

W sprawie dotacji dla na wiatę we wsi Jarczewo Urząd Marszałkowski wszczął już kontrolę.
Relacja Tomasza Duklanowskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty