Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fabryka Wody ma powstać w miejscu byłego kąpieliska Gontynka. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fabryka Wody ma powstać w miejscu byłego kąpieliska Gontynka. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Miejscy radni podzieleni w kwestii budowy ''Fabryki Wody''. W piątek otwarto koperty z ofertami na realizacje aquaparku na terenie byłej Gontynki. Najniższa - 350 milionów złotych - jest o 37 milionów wyższa niż środki zabezpieczone przez miasto.
Maciej Ussarz z Prawa i Sprawiedliwości wylicza, że to kolejna inwestycja, na którą brakuje pieniędzy. - Tu brakuje prawie 40 milionów, na pętlę Mierzyn 30, a na torowiska przy placu Szarych Szeregów i Wyszyńskiego 14 milionów - mówi Ussarz.

Zdaniem Marka Kolbowicza z Bezpartyjnych, sytuacja i tak jest komfortowa. - Cieszmy się, że ktoś stanął do przetargu. Jest wiele inwestycji nie tylko w naszym mieście, ale w całej Polsce, gdzie nikt nie staje do ogłaszanych przetargów, bo po prostu nie ma firm - mówi Kolbowicz.

''Fanaberia'' - tak o Fabryce Wody mówi Przemysław Słowik z Koalicji Obywatelskiej. - W sytuacji gdy mamy tak ważne i potrzebne inwestycje jak zdegradowane centrum albo sypiące się kamienice, mamy w co wkładać pieniądze żeby polepszać komfort życia mieszkańców - mówi Słowik.

Teraz złożone oferty będą analizowane przez komisję przetargową. Zgodnie z warunkami przetargu inwestycja powinna być zrealizowana w terminie 30 miesięcy od dnia podpisania umowy.
Maciej Ussarz z Prawa i Sprawiedliwości wylicza, że to kolejna inwestycja, na którą brakuje pieniędzy
Zdaniem Marka Kolbowicza z Bezpartyjnych, sytuacja jest i tak komfortowa
’’Fanaberia’’ - tak o Fabryce Wody mówi Przemysław Słowik z Koalicji Obywatelskiej

Dodaj komentarz 5 komentarzy

Lepiej odlozyc to w czasie bo sa pilniejsze inwestycje w miescie. Mamy duzo wody w okolicy i blisko morze.
Uwazam ze remont torow w centrum jest najwazniejszy.
Widzimy jak jada tramwaje po tych torach .Do tego dojda wieksze koszty niz zakladano budowy SKM.
Lepiej wcześniej wyremontować krzywe i dziurawe chodniki w centrum, na których można sobie połamać nogi.
Należę do pokolenia, które pod koniec lat 80 tych zbierało środki na halę przy Emilii Plater. Młodzież bardzo była wtedy zaangażowana w te zbiórki...
Inwestycję odłożono na lata...
Prezydent ma teraz idealną okazję żeby wycofać się z tego megalomańskiego pomysłu. Brakuje kasy - nie będzie akwaparku. Trzeba zrobić pilniejsze inwestycje a wodotryski zostawić na deser.
czy w tej całej błazenadzie związanej z budową parku wodnego mógłby ktoś przypomnieć dlaczego prawie 20 lat temu zamknięto w ogóle Gontynkę ? Czy nie prościej byłoby zrezygnować z tego pomysłu i ponownie za mniejsze pieniądze przywrócić to co było, coś jak wyremontowana Arkonka ? jeśli park wodny nie powstał przez 20 lat to już nie powstanie nie ma co się oszukiwać. Na tę inwestycję nigdy nie było piniendzy. Przecież koszta tej budowy mimo rosnących cen realizacji zawsze będą proporcjonalne i dość podobne na przestrzeni lat do aktualnej wartości pieniądza

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty