Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz

Dariusz Matecki. Fot. Robert Stachnik. [Radio Szczecin/Archiwum]
Dariusz Matecki. Fot. Robert Stachnik. [Radio Szczecin/Archiwum]
Brak odpowiedzialności za uczniów - tak o strajku nauczycieli w czasie egzaminów gimnazjalnych i ósmych klas mówił w "Samorządowej Przeplatance" miejski radny - Dariusz Matecki.
Zdaniem polityka Prawa i Sprawiedliwości, w kontekście toczących się rozmów związków zawodowych z rządem, nauczyciele powinni zawiesić trwający od ośmiu dni strajk.

- Moim zdaniem w tej chwili źle robią. Pokazali już, że mało zarabiają. Wszyscy w Polsce wiemy, że nauczyciele bardzo mało zarabiają. I w tym momencie można przerwać już protest. Rząd obiecał podwyżki i one będą - mówił Matecki.

Jednak kwota podwyżek wciąż jest tematem sporu. Być może uda się go rozwiązać przy okrągłym stole, bo taką koncepcje zaproponował premier Mateusz Morawiecki. To przy nim mają się toczyć rozmowy na temat oświaty.
Zdaniem polityka Prawa i Sprawiedliwości, w kontekście toczących się rozmów związków zawodowych z rządem, nauczyciele powinni zawiesić trwający od ośmiu dni strajk.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty