Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Jeszcze w tym roku mają zostać wyłonione firmy, które rozbudują terminal gazu skroplonego LNG w Świnoujściu.
Taką deklarację złożył prezes Polskiego LNG Paweł Jakubowski. - Mamy zapewnione finansowanie, mamy również uzyskany komplet decyzji środowiskowych i lokalizacyjnych, w tym jedno pozwolenie budowlane. Są też uruchomione przetargi, zarówno na część lądową rozbudowy, jak i morską. Można więc powiedzieć, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani i z końcem roku planujemy podpisać kontrakty z firmami wykonawczymi - zapowiedział Jakubowski.

W gazoporcie powstanie też drugie nabrzeże. - Naszym celem jest uruchomienie usługi załadunku LNG na mniejsze statki, w tym bunkierki, które mogłyby transportować mniejsze ilości tego czystego i efektywnego paliwa do partnerów wzdłuż polskiego wybrzeża czy w Szwecji i Finlandii. Tam jest cała masa projektów tzw. LNG małej skali, które potrzebują źródła zasilania i to jest rola dla Świnoujścia - tłumaczył Jakubowski.

Gaz z terminalu jest o 20-30 procent tańszy od rosyjskiego, który importuje Polska.
Jeszcze w tym roku mają zostać wyłonione firmy, które rozbudują terminal gazu skroplonego LNG w Świnoujściu. Taką deklarację złożył prezes Polskiego LNG Paweł Jakubowski.
W gazoporcie powstanie też drugie nabrzeże.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty