Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Plac Rodła. Wizualizacje: UM Szczecin
Plac Rodła. Wizualizacje: UM Szczecin
Imieniny Marszałka Józefa Piłsudskiego. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Imieniny Marszałka Józefa Piłsudskiego. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Pytanie o pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczecinie wciąż otwarte. W 2019 roku urząd ogłosił konsultacje społeczne w sprawie miejsca ustawienia monumentu.
Prezydent zaproponował park Żeromskiego lub plac Szarych Szeregów, gdzie już stoi popiersie Piłsudskiego, oraz plac Rodła.

Na razie dowiedzieliśmy się, że w listopadzie na sesji rady miasta urzędnicy przedstawią swoją propozycję lokalizacji pomnika Marszałka - jak mówił w "Samorządowej Przeplatance" zastępca prezydenta Szczecina Daniel Wacinkiewicz, jedna z lokalizacji uzyskała przewagę.

- Nie zdecydowano, ale są preferencje dla placu Rodła, jeśli chodzi o lokalizację. Kiedy w pierwszym momencie próbowałem sobie to miejsce wyobrazić, rzeczywiście miałem pewne wątpliwości, ale później, kiedy dokonaliśmy oględzin terenowych, mając wizję uporządkowania tego terenu i wyeksponowania pomnika wydaje mi się, że to miejsce ma naprawdę bardzo istotne, ekspozycyjne znaczenie. Nie mówię tylko w kontekście alei Piłsudskiego, ale też mówię o tym, jak bardzo mogłoby to przeobrazić otoczenie, które dziś rzeczywiście nie imponuje - przyznał Wacinkiewicz.

Nie wiadomo więc, kiedy mogłoby dojść do odsłonięcia pomnika Józefa Piłsudskiego w Szczecinie. A jeszcze w lutym tego roku Wacinkiewicz mówił, że chciałby, aby doszło do tego 15 sierpnia 2020 roku, w setną rocznicę "Cudu nad Wisłą".
Jak mówił w "Samorządowej Przeplatance" zastępca prezydenta Szczecina Daniel Wacinkiewicz, jedna z lokalizacji uzyskała przewagę.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty