Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
- Ludzie na ulicach mówią o mnie, że jestem złodziejem, takich przypadków są dziesiątki, a nawet setki - powiedział, na sali rozpraw, poseł Sławomir Nitras z Platformy Obywatelskiej.
W środę odbyła się druga rozprawa w Sądzie Okręgowym w Szczecinie w procesie, jaki parlamentarzysta wytoczył profesorowi Sławomirowi Cenckiewiczowi.

Parlamentarzysta poczuł się zniesławiony retweetami memów, jakie Sławomir Cenckiewicz zamieścił na swoim profilu. Jego zdaniem sugerują one, że jest złodziejem. Poseł twierdzi, że do tej pory ludzie go wyzywają na ulicy.

- Takich przypadków są co najmniej dziesiątki, jeśli nie setki. Żeby nie być gołosłownym, ostatnio, gdy wychodziłem wraz z rodziną z pizzerii na ulicy Poniatowskiego, starsza pani nazwała mnie bandytą, złodziejem, który powinien siedzieć w więzieniu - powiedział Nitras.

Obrońca profesora Cenckiewicza, mecenas Zbigniew Bogucki, odnosząc się do słów posła Nitrasa mówił, że kto sieje wiatr, ten zbiera burze.

- Jest posłem, który budzi jedne z największych emocji, ale pewnie na tym mu zależy, a skoro mu na tym zależy, to wpisuje w ten sposób w swoją działalność niejako przyzwolenie na to. Skoro ja w ten sposób walczę i takim mieczem wojuje, to mogę od tego miecza również zginąć - powiedział Bogucki.

Profesor Cenckiewicz powiedział po procesie, że nie ma związku z jego tweetami, a przykrymi sytuacjami, jakie spotykają posła Nitrasa.

- Z dużą przykrością słuchałem tych wszystkich informacji, bo w jakimś sensie się solidaryzuje z panem posłem Nitrasem w tym niepokoju, że takie opinie go spotykają - powiedział Cenckiewicz.

Wyrok w tej sprawie zapadnie we wrześniu.
Relacja Tomasza Duklanowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty