Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Paweł Mucha, minister w kancelarii głowy państwa. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Paweł Mucha, minister w kancelarii głowy państwa. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Niemiec o reparacjach, równolegle toczą się prace w parlamencie - wyjaśniał w poniedziałek w "Rozmowie pod krawatem" Paweł Mucha, minister w kancelarii głowy państwa.
Mucha podkreślał rangę słów, przeprosin, jakie Frank-Walter Steinmeier wypowiedział w czasie obchodów 80. rocznicy napaści Niemiec na Polskę. Zwracaliśmy uwagę, że w tamtejszych mediach wciąż nie brakuje wypowiedzi krytycznych wobec naszego kraju. Według Pawła Muchy, nie należy łączyć tych spraw.

- Pełna zgoda z panem redaktorem, że nie można w żaden sposób godzić się na to, żeby z perspektywy państw zachodnioeuropejskich była taka narracja pouczania Polaków w tych czy innych sprawach. A zwłaszcza co do kwestii związanych z suwerennymi decyzjami polskiego narodu, jeżeli chodzi o konteksty wyborcze. Natomiast w prasie mamy to do siebie, że będą rozmaite opinie. Pewnie będą i takie, które będą negować w ogóle potrzebę jakichkolwiek rozmów na temat reparacji - mówi Mucha.

Zdaniem Pawła Muchy, istotny w rozmowach o reparacjach jest głos polskiego społeczeństwa, które interesuje się tym tematem i w większości popiera te starania. To pokazuje Niemcom - tłumaczył minister - że nie jest to wymysł polityków a realna sprawa, która budzi emocje Polaków.
Mucha podkreślał rangę słów, przeprosin, jakie Frank-Walter Steinmeier wypowiedział w czasie obchodów 80. rocznicy napaści Niemiec na Polskę. Zwracaliśmy uwagę, że w tamtejszych mediach wciąż nie brakuje wypowiedzi krytycznych wobec naszego kraju. Według

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty