Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Krzysztof Zaremba. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Krzysztof Zaremba. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Poseł i kandydat na posła Koalicji Obywatelskiej Norbert Obrycki chce, by Polska do 2040 roku zrezygnowała z wytwarzania energii z węgla. Zdaniem politycznego rywala Obryckiego, posła PiS i kandydata na posła tej partii - Krzysztofa Zaremby, takie stawianie sprawy to sprzyjanie Niemcom i upoważnia to do zadania Obryckiemu kilku pytań.
- Za czyje pieniądze pracował na Ukrainie jako doradca? Czy był kiedykolwiek i czy miał kontrakt ze spółką CIM [Centrum für internationale Migration und Entwicklung - przyp. red.]? To jest spółka prawa cywilnego, niemiecka związana z Federalną Agencją Pracy. Czy miał konto i ubezpieczenie w Niemczech? Czy standardowa pensja CIM, to kilka, kilkanaście tysięcy euro? Czy pokazywał to w oświadczeniach majątkowych? Jeśli nie, to dlaczego nie wykazywał? - pytał Krzysztof Zaremba.

Według posła PiS nacisk na Polskę, w sprawie rezygnacji z wydobycia i wykorzystywania węgla, wywierają wiodące w Unii Europejskiej Niemcy. Zaremba zarzuca im hipokryzję, bo jak twierdzi, nasi zachodni sąsiedzi w 53 % do produkcji energii korzystają z węgla - kamiennego i brunatnego.
- Za czyje pieniądze pracował na Ukrainie jako doradca? Czy był kiedykolwiek i czy miał kontrakt ze spółką CIN? - pytał Krzysztof Zaremba.

Dodaj komentarz 7 komentarzy

Posłowi chyba żal cztery litery ściska ze ktoś w życiu sobie radzi. Ze włada językami... że ukończył uczelnie po której może spokojnie pracować na dobrym stanowisku. Bo nie oszukujmy się jak ktoś skończył historie, politologię, socjologie to może iść do biedronki albo w politykę. Pan pan Zaremba mentalnie to przyczepa „Niewiadów” na parkingu strzeżonym pod trasą zamkową...
Akurat tak się składa, że obaj panowie ukończyli tę samą uczelnię, ten sam wydział i to w tym samym roku :)
aż niemiło się patrzy - jaka waga? koryto służy jak widać
węgiel węglem a co z ryżem? a dokładnie miską ryżu?
Ale kierunek już zupełnie inny. Zaremba to politolog a Obrycki jest germanistą. Obrycki pracuje zawodowo poza polityką, natomiast Zaremba od początku końca studiów nosił teczki za politykami, najpierw za Gawłowskim i Nitrasem a teraz za Brudzińskim.
nadmiar tluszczu rzuca sie na muzg?
Idiotycznie kretynskie zagrywki z fekalnym grzebaniem w zyciorysie, gdy mowa o gospodarce, o smogu. Typowy PiSowiec:
Sam budowal kairere na nazwisku dziadka agenta i komunistycznego prezydenta Szczecina. Nigdy uczciwa paca sie nie zhanbil, zawsze dzialal w poliytcze, a innym wypomina, ze gdzies pracowali, cos umiom, potrafiom.
Nie to co on - POLITRUK
Pan Zaremba stawia kluczowe pytania. Konflikt lojalności wobec dwu państw to poważna sprawa. Albo z jedną stroną się trzyma, albo z drugą. Z innej beczki: Chcemy ekologii? Super! Ale traktujmy własną Ojczyznę (tu: Polskę), nie gorzej niż sasiednie mocarstwo. I innowacyjność się kłania, wszak są nowe, ekologiczne technologie odzyskiwania energii z węgla, a do 2040, to jeszcze można to doprowadzić do perfekcji . W takim ujęciu pochopne deklaracje o rezygnacji z węgla - budzą zdumienie. Nic dziwnego, że Poseł Zaremba rozważa pobudki pozaekologiczne, takich zachowań... Dla wyborców to ważny sygnał. Warto przypomnieć słowa Prymasa Wyszyńskiego, ze po Bogu największą miłością jest Polska...
Panie pośle Zaremba, jeżeli coś pan wie o działaniach pana Obryckiego niezgodnych z prawem to proszę te informacje przekazać do prokuratury a nie w radiu szczecin snuć jakieś domysły, podpowiem że prokuratura jest na ul. Stoisława ( jak pan nie wie) i będzie pan pierwszym sygnalistą w sejmie,

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty