Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Kiedy rządzili, Stocznia Szczecińska została zlikwidowana, w poniedziałek politycy Platformy Obywatelskiej składają nowe deklaracje.
My żeśmy do tego kolosa dopłacali miliardy - mówił poseł Sławomir Nitras i obiecywał wsparcie prywatnym stoczniowym firmom.

Jestem przekonany, że kandydaci PO do parlamentu będą potrafili o to zadbać - dodał lider partii Grzegorz Schetyna.

Prawo i Sprawiedliwość stosuje polityczne oszustwo w przemyśle stoczniowym - mówili działacze KO. Chodzi m.in. o stępkę postawioną w Szczecinie dwa lata temu pod budowę promów dla polskich armatorów, statki jednak nie powstały. Receptą na odbudowę przemysłu stoczniowego ma być wsparcie dla prywatnych firm - mówił lider listy Koalicji Obywatelskiej w Szczecinie Sławomir Nitras.

- Będziemy wspierać każdy podmiot gospodarki morskiej, będziemy wspierać rozwój infrastruktury, a nie będziemy tworzyć firm państwowych, które będą konkurować z podmiotami prywatnymi - mówił Nitras.

Warto przypomnieć, że to posłem sprawozdawcą ustawy kompensacyjnej, tej która w 2009 roku likwidowała Stocznię Szczecińską, był właśnie Sławomir Nitras. Grzegorz Schetyna uważa jednak, że kandydaci Koalicji Obywatelskiej z okręgu szczecińskiego dają gwarancję dobrej reprezentacji regionu w parlamencie.

- Bo to są wybory, które będą decydować o wielu sprawach, także tych lokalnych i regionalnych. Także tych związanych z tak historyczną firmą, jak Stocznia Szczecińska - mówił Schetyna.

Przed konferencją prasową, kandydaci Koalicji Obywatelskiej złożyli kwiaty przed bramą Stoczni Szczecińskiej ku pamięci ofiar Grudnia 70.
Relacja Kamila Nieradki [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Dodaj komentarz 7 komentarzy

Jak to stwierdził sąd w 2010 roku: rzeczywiście, istniały kontakty między politykami PO, a przedstawicielami spółki, która wygrała jeden z przetargów na stoczniowe rusztowania, ale nic nie wskazywało na to, aby te powiązania towarzyskie miały wpływ na sprawę nabycia rusztowań.
Swoją drogą, trzeba mieć jednak tupet, aby mówić takie słowa wiedząc, że wszyscy Polacy doskonale pamiętają, co się stało ze stocznią za czasów Platformy i jakiej treści transparenty były na ostatnim wodowaniu.
NITLAS NR 1 na trasie zamkowej się rozbijał
rządowym samochodem ...!
Ale Sz-n lubi takich ZIOMALI ! HAHA
"My żeśmy do tego kolosa dopłacali miliardy" ; " Będziemy wspierać każdy podmiot gospodarki morskiej, będziemy wspierać rozwój infrastruktury, a nie będziemy tworzyć firm państwowych, które będą konkurować z podmiotami prywatnymi" - mówił Nitras.

I wszystko jasne że będzie jak dawniej...Pan Poseł nie wie / nie chce wiedzieć / zapomniał że ROZWÓJ bierze się tylko z konkurencji ; i na jakiej podstawie Państwo Polskie ma wspierać kogoś prywatną działalność gospodarczą / czyli jego osobiste ryzyko , kosztem budżetu Państwa czyli z kieszeni podatnika !?
PLISsssss!
modle się aby PO PSL nie wróciło !!!
tnx
LechWałesa zdobył Gdańsk ,ale nie-Szczecin !!!!
SPÓJRZ!
NA TE TWARZE . COPY WKLEJ.
MARIONETKI PUTINA !
PROPAGANDA plus MERKEL !
Wszystkim, którzy wypowiadają się na temat upadku Stoczni Szczecińskiej polecam lekturę książki "Stocznia Szczecińska. Upadek", której współautorem jest Marek Tałasiewicz - ówczesny członek zarządu stoczni wydanej w 2011r.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty