Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
To politycy Platformy Obywatelskiej zniszczyli Stocznię Szczecińską i spowodowali te zgliszcza. Tak skomentował minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk zarzuty posłów PO, którzy twierdzą, że nie ma postępów w budowie promów w Szczecinie.
- Poseł Nitras ze swoimi kolegami po prostu zdemontował stocznię. Tak jak powiedzieliśmy, krok po kroku odbudowujemy. Obiecaliśmy, że zostanie podpisany i zrealizowany tunel, zrealizowaliśmy to. Rozpoczęliśmy modernizację stoczni, przede wszystkim jej odbudowę, i ją odbudujemy. Tak jak powiedzieliśmy, duże statki, przede wszystkim promy, będą budowane w Szczecinie - mówił minister.

Marek Gróbarczyk dodał że Platforma Obywatelska nie ma zajmuje się polityką tylko własnymi interesami.

- To co mówią koledzy z Platformy Obywatelskiej, chyba zostało dość zgrabnie ujęte w podsłuchach, o których mówił Neumann. Że to jest tylko i wyłącznie jedna wielka grupa, która nie ma nic wspólnego z polityką, a dużo ze swoimi interesami - mówił Gróbarczyk.

Wiceprzewodniczący sejmowej komisji gospodarki morskiej poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Zaremba uważa, że Platforma Obywatelska to partia niemiecka, która nie chce odbudowy dużej stoczni w Szczecinie.

- Geschäftsführer Schetyna, herr Obrycki, herr Nitras, herr Marchewka. Całe to towarzystwo by chciało, żeby znowu Stocznia Szczecińska była takim zlepkiem malutkich manufakturek. Gdzie przychodzi Niemiec czy Holender i zleca budowę średniego kadłuba. I oni się zabijają, podcinają się negocjując i obniżając ceny - mówił Zaremba.

Stocznia Szczecińska została zlikwidowana w 2009 roku. Ustawę kompensacyjną, którą niektórzy nazywają likwidacyjną, odczytywał poseł Sławomir Nitras.

W poniedziałek liderzy Platformy Obywatelskiej na konferencji prasowej zarzucali rządowi fiasko programu "Batory", czyli budowy promów w Szczecinie.
To politycy Platformy Obywatelskiej zniszczyli Stocznię Szczecińską i spowodowali te zgliszcza. Tak skomentował minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk zarzuty posłów PO, którzy twierdzą, że nie ma postępów w budowie promów w Szczecinie.
Minister Marek Gróbarczyk dodał że Platforma Obywatelska nie ma zajmuje się polityką tylko własnymi interesami.
Wiceprzewodniczący sejmowej komisji gospodarki morskiej poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Zaremba uważa, że Platforma Obywatelska to partia niemiecka, która nie chce odbudowy dużej stoczni w Szczecinie.

Dodaj komentarz 10 komentarzy

zgadza się, to wasi koledzy to zrobili
wy dzieła dopełniacie i chociaż fotel prezesa obsadzacie
ha ha ha ha ha ha ha ha
17:20
przez 4 lata rządów PiS nie zatrudnili ani jednego spawacza czy montera kadłubów!
I on tu śmie kit wciskać, że "cuś odudowujom".
4 LATA gdaczą, gdaczą, gdaczą.
DLa szczecinian takie frymarczenie i wycieranie sobie gęb hasłem "Stocznia Szczecińska" jest po prostu obraźliwe. I ubliżające pamięci osób, które w tej stoczni kiedyś pracowali.
Kto stocznię rozwalił - wszyscy wiemy.
I wiemy kto teraz politycznie żeruje na tym, co z niej pozostało.
Jesteście cyniczni i obrzydliwi
Grobarczyk kłamał przez ostatnie 3 lata, dlaczego teraz miałby przestać kłamać? Z resztą, moim zdaniem PiS ten prom zacznie budować, ale nigdy go nie skończy.
"To politycy Platformy Obywatelskiej zniszczyli Stocznię Szczecińską i spowodowali te zgliszcza. Tak skomentował minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk zarzuty posłów PO, którzy twierdzą, że nie ma postępów w budowie promów w Szczecinie."

Co pan bredzi panie ministrze? Obraża pan mnie, obraża pan ogromną rzeszę szczecinian. Wbrew waszym życzeniom tutaj żyje mnóstwo inteligentnych ludzi.Udajecie, że budujecie prom już od 4 lat, mimo, że nie ma żadnego zaplecza w Stoczni, że nie ma odpowiednio wykwalifikowanej kadry. My w Szczecinie bardzo przeżyliśmy upadek Stoczni, a wy żerujecie na tej traumie już tyle lat. Przez 4 lata nie byliście w stanie nawet opracować projektu promu, a kadłub lodołamacza pokleiliście taśmą, udając jak bardzo zaawansowana jest jego budowa. Proszę nie kłamać w Polsce, że w Szczecinie są przeciwko odbudowie Stoczni bo ciągle was krytykują. To jawne oszczerstwo. Chcemy na powrót Stoczni, ale realnej, takiej jak są na jej terenie prywatne spółki. Dajcie im chociaż żyć, bo akurat one mogę odtworzyć potencjał Stoczni!! Ile jeszcze lat będziecie sobie na bólu szczecinian po utracie Stoczni zbijać polityczny kapitał? PiS wystawia Szczecin na kpiny ze Stocznią w tle. Szczecinianie wam tego nie zapomną.
Grzech pierworodny.
Grzech zaniechania ... rządu Donalda Tuska ... czyli co Bruksela powie na dotacje państwowe.
Stocznia w Rostoku miała się dobrze ... po dotacji rządu Angeli Merkel ... a Bruksela nic nie powiedziała.
Rostock to dużo nowocześniejsza stocznia jak Szczecin, nie ma ich co porównywać. Poza tym, stocznia w Rostocku nie robi promów, czy masowców. Jest zakładem prywatnym, obecnie bodajże w rękach indonezyjskich i działa w realiach rynkowych. W Stoczni w Rostocku nie było by miejsca dla takich fachowców jak pani Jacyna. Może tutaj jest sekret sukcesu?
ALE BIEDOTA TROLOWA !
Za rządów SLD PSL PO KO
wszyscy spawacze i monterzy poszli za chlebem do Niemca
(@ koledzy RaF, Nowak, Zdzisia123 @)
ale to PRZYKRE !
SZCZECIN POPIERA
ROZWÓJ STOCZNI
WALCZĄCEJ !!!!
Zaremba kolejny raz udowadnia swój umysłowy niedowład, wyrażając się najdelikatniej.... I żadnej reakcji redakcji RS na jego germanofobię..... Dno, dno, dno
Jakoś Herr Nitras czy Marchewka brzmi lepiej niż towarzysz Zaremba czy towarzysz Gróbarczyk wykrzykujący "towarzyszko Jacyno-Witt, ruszcie coś!"

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty