Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Edyta Łongiewska-Wijas. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Edyta Łongiewska-Wijas. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
- Mamy nowe informacje, które stawiają lokalizację pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego na Placu Rodła pod znakiem zapytania - mówiła, w ''Samorządowej Przeplatance'', miejska radna Koalicji Obywatelskiej.
Przeszkodą ma być stacja monitorowania powietrza, która znajduje się w tamtym miejscu. Jak mówiła radna, znalezienie dla niej nowej lokalizacji ma być trudne i kosztowne. Dlatego, razem ze swoim klubem zdecydują, czy odeślą projekt zaproponowany przez prezydenta Piotra Krzystka do dalszych prac i ten "spadnie" z wtorkowej sesji Rady Miasta.

- Dyskusje jeszcze się toczą, temat jest jeszcze żywy. Jutro do godziny 10:00 wiele się może wydarzyć, rzeczywiście gdybyśmy jako klub ustalili, że odeślemy tę uchwałę do wnioskodawcy, to temat oczywiście nie zamyka się - mówiła Łongiewska-Wijas.

Łongiewska-Wijas chce, by pomnik stanął na Placu Lotników.
- Rzeczywiście gdybyśmy jako klub ustalili, że odeślemy tę uchwałę do wnioskodawcy, to temat oczywiście nie zamyka się - mówiła Łongiewska-Wijas.

Dodaj komentarz 7 komentarzy

czy radni Szczecina uważają, że pomniki są najważniejszą inwestycją dla miasta???
Już wcześniej pisałem, że jeśli zamierzacie utrefniać Szczecin postumentami, to może honorować tych, którzy walczyli o ten Szczecin, o jego polskość , a także szczecinian walczących o demokrację i wolność.
Omieczyński, Golisz, Jurczyk, a nawet i Piotr Zaremba - to nazwiska ludzi, których juz dawno należało uhonorować.
Tym niemniej powtarzam - są pilniejsze inwestycje.
Np. likwidacja pieców kaflowych w mieszkaniach komunalnych
Ostatnio uhonorowano ... Pawła Adamowicza z ... Freie Stadt Danzing.
Gdzie będzie stał pomnik Marszałka nie jest tak ważne jak to w którą stronę będzie patrzył. Czy w stronę wschodu czy zachodu. Moja propozycja by w stronę Świebodzina.
a moja propozycja niech patrzy w stronę POLSKI ! bej=be
PS. piece kaflowe są likwidowane
za pomocą dotacji "Mewa"
z Urzędu Miasta Szczecin
prze to każdy wie !
Może byśmy wreszcie zaczęli się zajmować sprawami ważniejszymi dla miasta i szczecinian?
Widać, kobieta zmienną jest. Radna chce, aby pomnik stanął na pl. Lotników, a jeszcze na początku roku optowała za pl. Szarych Szeregów. Swoją drogą, skoro majora H. Dekutowskiego określiła mianem wojaka, to ciekawe, jakie określenie ma dla marszałka...

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty