Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

źródło: https://pixabay.com/pl/photos/ipad-tabletka-technologia-dotyka%C4%87-820272.
źródło: https://pixabay.com/pl/photos/ipad-tabletka-technologia-dotyka%C4%87-820272.
Internet 5G to w tych czasach standard, bez którego nie może istnieć nowoczesne państwo. Tak goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór" komentują list intencyjny, podpisany w poniedziałek przez Polski Fundusz Rozwoju oraz trzech operatorów.
Dzięki niemu, w przyszłości, w kraju ma powstać sieć, dzięki której Internet będzie dużo szybszy i bardziej dostępny.

Korzystania z 5G trzeba będzie się nauczyć, jak mówił Marcin Skonieczny, członek zarządu Klastra IT. - Dzięki temu, że ta sieć będzie tak powszechna i szybka, będzie można do niej podłączyć wszelkie urządzenia, dzięki temu nie będziemy musieli się osobno podłączać do sieci, bo wszystko będzie w sieci - tłumaczył Skonieczny.

Tomasz Lam z Lantech Networks dodał, że to praktycznie rozwiąże problem dostępności Internetu w Polsce. - Jeżeli państwo rzeczywiście w to wejdzie, wraz z podmiotami, które są jego przedstawicielami, to faktycznie możemy się spodziewać dużego pokrycia zasięgiem na terenie całej Polski - mówił Lam.

Zdaniem Piotra Niemcewicza z Asseco Data Systems, technologia ta stwarza wielkie możliwości. - Pierwszy, najważniejszy aspekt, to jest rozrywka. Telewizja z rozdzielczości 4K czy 8K, transmisje na żywo, rozszerzona rzeczywistość, wirtualna rzeczywistość - tłumaczył Niemcewicz.

Teraz strony mają wspólnie przeprowadzić analizę biznesową przedsięwzięcia i ewentualnie wybrać model wdrożenia technologii.
Korzystania z 5G trzeba będzie się nauczyć, jak mówi Marcin Skonieczny, członek zarządu Klastra IT.
Tomasz Lam z Lantech Networks dodaje, że to praktycznie rozwiąże problem dostępności internetu w Polsce.
Zdaniem Piotra Niemcewicza z Asseco Data Systems, technologia ta stwarza wielkie możliwości.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty