Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Sieci 5G będą oferować ogromną przepustowość i nowe możliwości między innymi w sektorach o krytycznym znaczeniu, takich jak energetyka czy transport. Fot. pixabay.com / Picudio (CC0 domena publiczna)
Sieci 5G będą oferować ogromną przepustowość i nowe możliwości między innymi w sektorach o krytycznym znaczeniu, takich jak energetyka czy transport. Fot. pixabay.com / Picudio (CC0 domena publiczna)
List intencyjny w sprawie budowy sieci 5G w Polsce podpisali w poniedziałek przedstawiciele: państwowego Polskiego Funduszu Rozwoju i Exatela oraz trzech telekomów: Orange Polska, Cyfrowego Polsatu i T-Mobile. Czwarty gracz na tym rynku: P4, operator sieci Play przygląda się inicjatywie z zainteresowaniem. Memorandum przewiduje między innymi utworzenie spółki Polskie 5G. Prace specjalnie powołanego zespołu, grupującego podmioty państwowe oraz prywatne: polskie i zagraniczne - trwały kilka miesięcy, aż strony doszły do porozumienia. Wspólnie mają przeprowadzić analizę biznesową przedsięwzięcia i ewentualnie wybrać model wdrożenia technologii 5G w Polsce w oparciu o pasmo 700 MHz. Według specjalistów – sieć piątej generacji to przyszłość technologiczna świata. Dzięki niej dane mają być przesyłane nieporównywalnie szybciej niż teraz. Warunkuje też między innymi dostęp do Internetu w miejscach, gdzie do tej pory był utrudniony lub nie było go wcale. Będzie też sprzyjać upowszechnianiu się tzw. „inteligentnych” urządzeń.
Zaprasza Konrad Wojtyła.
Goście:
  • Marcin Skonieczny – członek zarządu Klastra IT, firma Dige.
  • Tomasz Lam - firma Lantech Networks,
  • Piotr Niemcewicz - Asseco Data Systems.
 

Zobacz także

2024-03-28, godz. 14:28 Dla kogo ważne są Święta Wielkanocne? Dla 32% Polaków Święta Wielkanocne to święta rodzinne połączone z kultywowaniem tradycji. Tylko 19% współobywateli postrzega Wielkanoc jako święto religijne… » więcej 2024-03-28, godz. 14:24 Spotkanie premierów Premier Ukrainy spotkał się dziś w Warszawie z premierem polskiego rządu. Rozmowy dotyczyły między innymi wwozu do naszego kraju artykułów rolno-spożywczych… » więcej 2024-03-27, godz. 14:11 Jubileusz szczecińskich historyków Instytut Historyczny w Uniwersytecie Szczecińskim obchodzi jubileusz. Planowany jest zjazd absolwentów, powstaje publikacja poświęcona Instytutowi - jego pracownikom… » więcej 2024-03-27, godz. 14:10 Jak obchodzimy Święta Wielkanocne? Nadchodzą Święta Wielkanocne. To czas radości i odrodzenia. Obchodzimy je w różny sposób - przeżywamy i utożsamiamy się z nimi lub obchodzimy bezrefleksyjnie… » więcej 2024-03-26, godz. 14:55 Jak zagłosować? Wybory samorządowe już 7 kwietnia. Czas na ostatnie, obywatelskie przygotowania, czyli "Poradnik wyborczy w pigułce". » więcej 2024-03-26, godz. 13:10 Międzynarodowy Dzień Teatru Jubileusze 60-lecia, 50-lecia 45-lecia i 40-lecia pracy twórczej obchodzili wczoraj szczecińscy aktorzy. Jak co roku ludzie teatru spotkali się z okazji Międzynarodowego… » więcej 2024-03-25, godz. 14:12 Jednorazowe e-papierosy nie dla młodzieży Wyglądem i smakiem przypominają słodycze, ale trują i uzależniają najmłodszych. Już w kwietniu Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zakazu sprzedaży… » więcej 2024-03-25, godz. 14:11 Współczesny terroryzm Do krwawego zamachu pod Moskwą przyznało się Państwo Islamskie. Tymczasem Francja wprowadziła najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego. Jakie niebezpieczeństwo… » więcej 2024-03-21, godz. 15:34 Co z morską energetyką wiatrową „Morska energetyka wiatrowej to strategiczny kierunek transformacji energetycznej wzmacniający bezpieczeństwo energetyczne oraz stanowiący impuls do rozwoju… » więcej 2024-03-21, godz. 15:32 Gdzie się schronić? W Polsce mamy schrony, które są w stanie pomieścić ponad 300 tys. osób. Gdzie ich szukać? Kiedy wejdzie w życie nowa ustawa o obronie cywilnej, która ułatwi… » więcej
12345