Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Piotr Krzystek był gościem audycji "Rozmowy pod krawatem". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Piotr Krzystek był gościem audycji "Rozmowy pod krawatem". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Piotr Krzystek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Piotr Krzystek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Wiele szczecińskich inwestycji miasto przygotowywało przez lata - tak prezydent Piotr Krzystek odpowiadał na pytanie o przeciągające się prace nad modernizacją placu Orła Białego czy centralnej, śródmiejskiej części alei Wojska Polskiego.
W ocenie Krzystka, tak jak w przypadku prototypowania, czyli testowania różnych rozwiązań na placu Orła Białego, gdy trzeba było jeszcze, "na nowo przedyskutować pewne kwestie" - tak jeżeli chodzi o aleję Wojska Polskiego, to "przykład modelowego podejścia do procesu rewitalizacji".

- Po raz pierwszy tak kompleksowo w Szczecinie. Uzyskaliśmy dofinansowanie na pewne działania projektowe i przygotowawcze i to się zrealizowało. Dziś jesteśmy w fazie projektowania tego działania. Oczywiście musimy zabezpieczyć środki. Jeżeli mówimy na przykład o tym, co dzieje się na Wojska Polskiego, ale w innym miejscu, czyli przy Węźle Łękno, to też inwestycja, która była przygotowywana sześć czy siedem lat i dziś jest w trakcie realizacji. Nie wspomnę o takich projektach jak szybki tramwaj czy filharmonia, która też była realizowana siedem lat - przypomniał prezydent Krzystek.

W odpowiedzi zwracaliśmy uwagę, że trudno porównywać wielką budowę węzła Łękno i realizację całej kolei metropolitalnej w Szczecinie z remontem części alei Wojska Polskiego. Prezydent Krzystek tłumaczył, że "pewnych rzeczy nie da się zrobić w rok czy dwa", szczególnie, że miasto realizuje bardzo wiele inwestycji, w tym bezprecedensową liczbę remontów szczecińskich szkół.
W ocenie Krzystka, tak jak w przypadku prototypowania czyli testowania różnych rozwiązań na placu Orła Białego, gdy trzeba było jeszcze, "na nowo przedyskutować pewne kwestie" - tak jeżeli chodzi o aleję Wojska Polskiego, to "przykład modelowego podejścia

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty