Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Część pracowników spółki Energopol Szczecin nadal bez wypłat. Sytuacja jest tragiczna, nie wiadomo co robić dalej - mówiła w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" żona jednego z robotników.
- Większość to są ludzie średnio zarabiający. Nie mają odłożonych pieniędzy i nie mają z czego żyć. Terminy były podawane przeróżne. Pracownicy są zdeterminowani - pracują "ku chwale ojczyzny" - mówiła nam żona pracownika spółki.

By uzdrowić sytuację finansową spółka złożyła wniosek o restrukturyzację, sąd rozpatrywał go w ubiegły czwartek - mówił rzecznik Energopolu Piotr Żak.

- Wielogodzinne przesłuchania. Przecież jeżeli firma przedstawiła wniosek restrukturyzacyjny, to on musiał być na czymś oparty. Również z rozmowami z wierzycielami finansowymi - mówi Żak.

"Jest szansa na częściowe wypłaty" - podkreślał jednak przedstawiciel spółki.

- Mogę powiedzieć, po rozmowie dzisiejszej z panem prezesem Bartoszewskim, że od przyszłego tygodnia Energopol rozpocznie regulowanie zaległości w stosunku do wszystkich pracowników - podsumował Piotr Żak.

Pieniądze na wypłaty mają pochodzić m.in. z zapłaconych faktur, które spółka wystawiła inwestorom. W ostatnich tygodniach Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w związku z opóźnieniami zerwała kontrakty dot. m.in. przebudowy węzła Kijewo i budowy obwodnicy Wałcza.
Sytuacja jest tragiczna, nie wiadomo co robić dalej - mówiła w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" żona jednego z robotników.
By uzdrowić sytuację finansową spółka złożyła wniosek o restrukturyzację, sąd rozpatrywał go w ubiegły czwartek - mówił rzecznik Energopolu Piotr Żak.
Pracownicy Energopolu nie maja za co życ 3

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty