Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Spółka Energopol domaga się od miasta Szczecin 15 mln zł za niesłuszne - zdaniem jej przedstawicieli - naliczenie kar umownych podczas budowy torowiska na potrzeby szybkiego tramwaju - informuje portal wszczecinie.pl.
Przypomnijmy, że po oddaniu prac, spawy na szynach zaczęły pękać, co skutkowało częstym zamykaniem trasy. Miasto wyliczyło, że w czasie gwarancji na prace spawy pękały ponad 200 razy. Po jej zakończeniu doszło do przynajmniej kolejnych 20 usterek.

Miasto w październiku informowało, że będzie się domagać między innymi zwrotu kosztów za naprawy od ubezpieczyciela Energopolu, ponieważ spawy miały zostać wykonane wadliwie. Spółka jednak nie zgadza się z tymi zarzutami.

Energopol od dłuższego czasu jest w tarapatach. Firma straciła m.in. kontrakty podpisane z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie na przebudowę autostrady A6, Węzła Kijewo i budowę obwodnicy Wałcza. Jej podwykonawcy skarżą się, że nie dostali pieniędzy za wykonane prace. Obecnie sąd rozpatruje trzy wnioski tej spółki - o upadłość, restrukturyzację i złożony 31 października - o otwarcie postępowania sanacyjnego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty