Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Senat Rzeczypospolitej Polskiej. Fot. www.wikipedia.org / Michał Józefaciuk
Senat Rzeczypospolitej Polskiej. Fot. www.wikipedia.org / Michał Józefaciuk
Dotychczasowy marszałek Stanisław Karczewski, szczeciński senator Tomasz Grodzki lub pat. Wszystkie trzy scenariusze wchodzą w grę.
We wtorek wybór marszałka Senatu. Posiedzenie podczas, którego odbędzie się głosowanie w tej sprawie rozpocznie się o godzinie 16:00.

W październikowych wyborach Prawo i Sprawiedliwość uzyskało w Senacie - 48 mandatów, Koalicja Obywatelska - 43, PSL - 3, a SLD - 2.

Czworo senatorów startowało z własnych komitetów. Żeby wybrać marszałka potrzeba 51 głosów.

Wszystkie scenariusze są możliwe - mówi marszałek senatu poprzedniej kadencji Stanisław Karczewski. - Czy ta większość jest stabilna? Na pewno nie, to jest bliskie sytuacji remisowej, wszystko jest możliwe, jak będzie w przyszłości - też nie wiem. Na pewno będziemy zabiegali o to, żeby większość uzyskać w trackie kadencji - mówi Karczewski.

A tak senator Platformy Obywatelskiej Tomasz Grodzki komentował nominację na marszałka Senatu. - Ja uważam, że w Senacie jest ogromny potencjał intelektualny. Chcę inspirować panie i panów senatorów do tego, abyśmy pokazali, że politykę w Polsce można uprawiać normalnie, przyzwoicie, w oparciu o merytoryczną debatę i mając z tyłu głowy, jako główny wyznacznik dobro Polek i Polaków - mówi Grodzki.

Marszałkiem seniorem Senatu została Barbara Borys-Damięcka z Platformy Obywatelskiej. Dopóki nie uda się wybrać marszałka Senatu to ona będzie prowadzić obrady.
Wszystkie scenariusze są możliwe - mówi marszałek senatu poprzedniej kadencji Stanisław Karczewski.
- Chcę inspirować panie i panów senatorów do tego, abyśmy pokazali, że politykę w Polsce można uprawiać normalnie, przyzwoicie, w oparciu o merytoryczną debatę i mając z tyłu głowy, jako główny wyznacznik dobro Polek i Polaków - mówi Grodzki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty