Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

We wtorek w TVN 24 prof. Grodzki powiedział, że "sumienie ma czyste". Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
We wtorek w TVN 24 prof. Grodzki powiedział, że "sumienie ma czyste". Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Profesor Tomasz Grodzki powinien wytłumaczyć się z tego, jak działała fundacja przy szpitalu, którego był dyrektorem - mówił w "Rozmowie pod krawatem" radny Prawa i Sprawiedliwości, Zbigniew Bogucki.
Jak podało Radio Szczecin prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie korupcji w szpitalu w Zdunowie. Według zawiadomienia zdarzenie miało miejsce w 2009 roku - wtedy szefem placówki był Tomasz Grodzki.

Zdaniem Boguckiego sprawa wymaga wyjaśnień, ale pokazuje też różnicę standardów w zachowaniu polityków.

- Rozpoczął pan o prezesie NIK, Marianie Banasiu; on też nie ma zarzutów, jest wszczęte postępowanie. A Prawo i Sprawiedliwość mówi: prezes NIK powinien ustąpić, wzywa go do tego. Natomiast tutaj jest - po raz kolejny zresztą - nawiązuję do słów pana Sławomira Neumanna, który mówił: "dopóki jesteś w Platformie Obywatelskiej to będziemy cię bronić jak niepodległości". Wymagałbym od profesora Grodzkiego, że jeżeli pojawiają się tego typu wątpliwości to powinien z otwartą przyłbicą stanąć i odpowiedzieć co to była za fundacja, czy był w niej, jak była prowadzona - zaapelował Zbigniew Bogucki.

We wtorek w TVN 24 prof. Grodzki powiedział, że "sumienie ma czyste". Stwierdził też, że on i Senat są "niebezpieczni dla obecnego obozu władzy, stąd próby dyskredytowania nas i oczerniania".
Wymagałbym od profesora Grodzkiego, że jeżeli pojawiają się tego typu wątpliwości to powinien z otwartą przyłbicą stanąć i odpowiedzieć co to była za fundacja, czy był w niej, jak była prowadzona - zaapelował Zbigniew Bogucki.

Dodaj komentarz 6 komentarzy

W przeszłości znane były przypadki, gdy politycy złapani na gorącym uczynku mówili, że to spisek ich przeciwników politycznych, więc takie tłumaczenia są mało poważne i nie ułatwiają pozytywnego rozwiązywania spraw.
Chore jest to , że takie fundacje przyszpitalne czy WOŚP Owsiaka w ogóle muszą istnieć i żebrać od podatników na sprzęt medyczny itp. Ochrona zdrowia powinna być racjonalnie finansowana z budżetu (czytaj z naszych podatków) a tymczasem budżet nie żałuje na zbrojenia , remonty limuzyn rządowych , synekury dla swoich misiewiczów i długo by jeszcze wymieniać...
te, Bogucki, a może byś tak ujął się za Birgfellnerem, skoro masz takie "standardy"? Tego faceta orżnięto na grube miliony.
Same tfu! kryształy. Masz podejrzenia? Donoś do prokuratury. Tylko pamiętaj, że składanie fałszywych zawiadomień to przestępstwo
Już jeden taki był, co to złożył donos do "Centralnego Biura Korupcyjnego" (sic!), a teraz odszczekuje i się kaja.
Niech zaapeluje do prezesa w sprawie Banasia i tego syna Macierewicza co wyprowadza kasę z fundacji !
...NO TAK.
Lepiej oskarżyć ŚPIEWAKA niż TUŚKA ...
CO ZA paranoja iPOrażka !
Jak SLD itp. w latach 90-tych,
póżniej PO nas nie okradali
To WOŚP nie musiałoby żebrać na szpitale !
Weź Pan to teraz wszystko wyprostuj! GRRRR

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty