Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Miejski radny przekonuje: - Zaplanowane zmiany na placu Orła Białego uczynią z tej przestrzeni "serce miasta", którego tak bardzo potrzebujemy - mówił w "Rozmowie pod Krawatem" Przemysław Słowik z klubu Koalicji Obywatelskiej.
Proces ma trwać sześć lat, oznacza zdecydowane ograniczenie parkowania na placu i wprowadzenie tam droższej strefy płatnego parkowania. W miejsce starej przychodni na Staromłyńskiej ma powstać nowa. W jej podziemiach ma być jeden parkingowiec, a drugi w okolicach Trasy Zamkowej.

Zdaniem Przemysława Słowika, to realny plan. - Bo mamy w końcu przestrzeń, która myślę, że będzie sercem miasta, którego tak naprawdę od dziesiątek lat poszukujemy. Prototyp jest zamknięty, wyniki prototypu zostały w zeszłym tygodniu ogłoszone. Mamy sześć lat na wprowadzenie zmian. To jest proces, to są zmiany, jak widzimy dla wielu trudne do przyjęcia. Głównie dotyczą ograniczenia ruchu i miejsc parkingowych, tego trzeba się nauczyć, tych nowych nawyków, żeby nie wjeżdżać w tę przestrzeń miasta samochodem - podkreśla Słowik.

Miasto nie podało dokładnej kwoty, jaką trzeba wydać na wspomniane inwestycje czy remont samego placu Orła Białego. Pytany o to jeden z zastępców prezydenta przekonywał, że na przykład budowa parkingowców to koszt "kilkunastu milionów złotych".
Zdaniem Przemysława Słowika, to realny plan. - Bo mamy w końcu przestrzeń, która myślę, że będzie sercem miasta, którego tak naprawdę od dziesiątek lat poszukujemy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty