Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Wraz ze szczecińską reprezentacją był ks. Mariusz Wencławek, salezjanin, który współorganizuje szczeciński Męski Różaniec. Fot. Archiwum prywatne
Wraz ze szczecińską reprezentacją był ks. Mariusz Wencławek, salezjanin, który współorganizuje szczeciński Męski Różaniec. Fot. Archiwum prywatne
Ponad 2,5 tys. mężczyzn spotkało się w niedzielę w Legionowie na ogólnopolskim zjeździe Wspólnoty Wojowników Maryi. To wspólnota, której celem jest doskonalenie duchowe i zawierzenie Matce Bożej. W spotkaniu uczestniczyła ponad 30-osobowa reprezentacja mężczyzn wraz z córkami ze Szczecina i regionu.
Tematem zjazdu było hasło "Ojciec i córka" a na konferenacji mówiono o relacjach rodzinnych m.in. ojca z córką. Mszy św. przewodniczył bp warszawsko-praski Marek Solarczyk.

Kilkudziesięcioosobowa wspólnota Wojowników Maryi tworzy się w Szczecinie i jest efektem Męskiego Różańca. W każdą pierwszą sobotę miesiąca grupa kilkuset mężczyzn maszeruje przez miasto z różańcem w ręku odmawiając modlitwę. Msza i przemarsz ulicami Szczecina cieszą się coraz większą popularnością.

Tomasz Graszek ze Szczecina uważa, że każdy w swoim życiu poszukuje drogi do Boga. - Bóg czasem daje natchnienie każdemu z nas, szczególnie mężczyznom, którzy są głową rodziny i chcą dbać o tą rodzinę, więc szukają tej drogi, jak dbać o relacje w małżeństwie, relacje bycia ojcem. Wojownicy Maryi to taka piękna wspólnota mężczyzn, którzy pragną odnaleźć Boga przede wszystkim w sobie, a później przekazać tego Boga w rodzinie. Żyć wiarą, żyć miłością, żyć nadzieją i razem wspólnie szukać drogi do nieba - powiedział pan Tomasz.

- Tematem konferencji było pytanie, jak zostać bohaterem dla swojej córki - mówi Gosia. - Moim zdaniem, mój tata już jest bohaterem, a przez to, że poszukuje bardzo bliskiej relacji z Bogiem i skoro on chce, to i ja mogłam tu przyjechać.

Krzysztof Czeda z Widuchowej odpowiedzialny za szczecińską grupę wojowników Maryi jest pełen optymizmu. - Widzę, że przyszłość będzie bardzo owocna. Po naszych spotkaniach, dzisiejszym wyjeździe i świadectwach, które były w autobusie widzę, że to będzie bardzo mocna grupa - przyznał pan Krzysztof.

Spotkanie Wojowników Maryi odbędzie się 25 stycznia w parafii św. Jana Bosko w Szczecinie o 6 rano. A kolejna edycja Męskiego Różańca w pierwszą sobotę lutego w Bazylice św. Jana Chrzciciela o 7 rano.

Więcej informacji w niedzielnej audycji katolickiej "Religia na fali" 19 stycznia.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty