Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

"Rozmowa pod krawatem" w studiu Radia Szczecin. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
"Rozmowa pod krawatem" w studiu Radia Szczecin. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Słowa konieczne, w pełni oddające to, co się dzieje wokół reformy wymiaru sprawiedliwości - podkreślał w "Rozmowie pod krawatem" Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP, Paweł Mucha.
Andrzej Duda mówił "Nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy" - podkreślał polski prezydent.

Paweł Mucha zaznaczył, że rząd Prawa i Sprawiedliwości wybrało w demokratycznych wyborach ponad 8 milionów Polaków.

- Prezydent mówi bardzo wyraźnie: "My jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy w Unii Europejskiej". Kłamstwem jest to, że ktokolwiek próbuje Polskę z Unii wyprowadzać. Ale my jesteśmy suwerennym, niezależnym państwem i godzimy się na Unię Europejską jako tego rodzaju wspólnotę, gdzie są równe państwa. Próba budowania dwóch kategorii w ramach wspólnoty państw europejskich... - taka próba się, niestety, pojawia. Także w retoryce wewnątrz unijnej - zwrócił uwagę minister Mucha.

Według badań trzech sondażowni ok. 70 procent Polaków popiera konieczność wprowadzenia głębokiej reformy sądownictwa.
Jesteśmy suwerennym, niezależnym państwem i godzimy się na Unię Europejską jako tego rodzaju wspólnotę, gdzie są równe państwa. Próba budowania dwóch kategorii w ramach wspólnoty państw europejskich... - taka próba się, niestety, pojawia. Także w retoryce

Dodaj komentarz 9 komentarzy

Jaki szef tacy doradcy a osiem mil. to nie cała Polska !
Czasy się zmieniają, tylko języki narzucające coś Polsce te same. Polacy nie gęsi, swój język mają, a jeżeli ktokolwiek uważa inaczej...niech jedzie do kraju, w którym będzie mógł mówić swoim wymarzonym językiem - droga wolna.
Stetinensis- już tak mówili do lekarzy rezydentów, że jak chcą to mogą jechać. Pojechali a Tobie zamykają oddziały szpitalne jeden po drugim. Teraz również jeśli młodym będzie niewygodnie to uciekną, zostaną tutaj tylko emeryci. Normalnie kraina mlekiem i miodem płynąca... Zauważ że nad zmianami w sądownictwie nie protestuje Białoruś i Rosja, także może jak chcesz w Polsce sędziów z nadania politycznego to wyprowadź się na Białorusi albo do Rosji a Polskę zostawicie w spokoju, ok?
Jeszcze jedno- pojawi się w końcu na stronie RS artykuł że z kasy CBA zniknęło 15mln zł? Najlepiej taki z dopiskiem że za takie coś powinna być dymisja szefa. Hehehe. A wystarczyło nie kraść ;)
Rozumiem, że Radio Szczecin jest zachwycone działaniami rządów w Korei Pn. czy Białorusi, więc nie komentują w obcym języku ich posunięć, a wewnętrznych krytyków tych rządów uważają za zdrajców narodu.
jak słyszę takie bojowe pohukiwania PiS-orów o tym, że "nikt nam nie będzie" tego czy owego, to mi się przypomina opis Cimoszewicza:
"Wszedł cham w zabłoconych gumofilcach do salonu, wypróżnił się i rechocząc, mówi „nic mi nie zrobicie”".
i - zaraz po tym - skecz kabaret Neo-Nówka: "Teleexpress" :))
Według badań trzech sondażowni ok. 70 procent Polaków ???
TYLKO 70% ??? A czemu nie 105%? Przecież te "sonadżownie" działają na zasadzie: klient ZAMAWIA WYNIK badania, to się robi. Klient płaci - klient wymaga - klient ma.
Bo gdybyście wzięli wyniki poważnych firm badana opinii publicznej, to te 70% by wam wyszło ze zsumowania (redaktorom Dobrej Zmiany tłumaczę na tutejszy: z dodawania) wyników co najmniej trzech sondażowni
Wszystkim PIS-owcom powołującym się na to, że wypełniają wolę większości Polaków przypominam, że w wyborach uzyskaliście ilościowo około 10% mniej głosów niż opozycja. Większość parlamentarną zawdzięczacie metodzie d"Hondta. Więcej szacunku dla tych, którzy maja inne poglądy.
I znów bez krawata z koszulą zapiętą na ostatni guzik. Wieś tańczy wieś śpiewa...

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty