Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

We wtorek w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się msza żałobna w intencji biskupa Stanisława Stefanka. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
We wtorek w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się msza żałobna w intencji biskupa Stanisława Stefanka. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
We wtorek w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się msza żałobna w intencji biskupa Stanisława Stefanka - wieloletniego biskupa pomocniczego w diecezji szczecińsko-kamieńskiej.
- Ksiądz biskup Stanisław Stefanek był w ostatnich latach ordynariuszem diecezji łomżyńskiej i tam odbędzie się pogrzeb a msza żałobna to pożegnanie w naszej diecezji - mówi ks. Jarosław Staszewski, proboszcz Sanktuarium. - Był chrystusowcem, a my w dużej mierze pracujemy na terenie archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Jedyna jego parafia, gdzie pracował jako wikary to Stargard. Potem poszedł na studia, potem pracował jako rektor seminarium, potem był Wikariuszem Generalnym w Zgromadzeniu, a później został biskupem pomocniczym.

Ksiądz biskup Stanisław Stefanek przez szesnaście był biskupem pomocniczym diecezji szczecińsko-kamieńskiej. - To już było mocne wrośnięcie w diecezję, podwójnie, bo posługa kapłańską i biskupią. Ten kawałek Polski, ci ludzie, to miejsce zawsze było mu drogie.

Msza żałobna rozpocznie się o godzinie 12.00. Pogrzeb biskupa Stanisława Stefanka odbędzie się w czwartek w Łomży. Biskup zostanie pochowany w tamtejszej katedrze.
- Ksiądz biskup Stanisław Stefanek był w ostatnich latach ordynariuszem diecezji łomżyńskiej i tam odbędzie się pogrzeb a msza żałobna to pożegnanie w naszej diecezji - mówi ks. Jarosław Staszewski, proboszcz Sanktuarium.
Ksiądz biskup Stanisław Stefanek przez szesnaście był biskupem pomocniczym diecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty