Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

W sobotę trafiła na oddział intensywnej terapii z ciężkimi urazami w wynikami pobicia. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
W sobotę trafiła na oddział intensywnej terapii z ciężkimi urazami w wynikami pobicia. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Gminy nie chcą dokładać pieniędzy do prowadzenia szpitala w Kamieniu Pomorskim. To najnowsze informacje, jakie w sprawie problematycznej placówki przekazał starosta kamieński Józef Malec.
Powiat jednak nie rezygnuje ze starań ratowania placówki. By ratować szpital starosta zaproponował, by utworzyć spółkę samorządową, która go poprowadzi. Ma być finansowana w połowie przez powiat, a w połowie przez gminy.

Jednak żaden z włodarzy się na to nie zgodził. Jak tłumaczą, trudno jest przewidzieć koszty, jakie ta inicjatywa pochłonie. Jednocześnie starosta zawnioskował, by sprawą zajęły się rady wszystkich gmin na najbliższej sesji.

Przypomnijmy: z prowadzenia szpitala chce się wycofać spółka EMC, która go dzierżawi. Sporny jest oddział chirurgiczny, który został zamknięty w ubiegłym roku. Reszta szpitala działa bez zmian - mówi Józef Malec, starosta kamieński.

- Szpital istnieje, ale z zawieszonym oddziałem chirurgii, działającymi dwoma oddziałami chorób wewnętrznych i pediatrii. Oczywiście z całym szeregiem dziewięciu poradni specjalistycznych i to działa - mówi Malec.

Jeżeli spółka EMC się wycofa z prowadzenia szpitala i nie zostanie powołana spółka samorządowa, najgorszym scenariuszem będzie zamknięcie szpitala.
Relacja Joanny Gralki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty