Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Mamy pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Zachodniopomorskiem - podaje Ministerstwo Zdrowia.
Jak informuje Sanepid, piątą zarażoną osobą jest mężczyzna w średnim wieku z powiatu gryfińskiego, który miał kontakt z osobą z potwierdzonym zachorowaniem na COVID-19. Na ten moment mężczyzna przebywa w izolacji domowej.

Czwarty, wykryty w środę, przypadek to starszy mężczyzna z powiatu białogardzkiego, jest on hospitalizowany w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Mężczyzna również miał kontakt z pacjentem z potwierdzonym zachorowaniem na COVID-19. Jak informuje Sanepid jest to przypadek prawdopodobny, bo chory ma objawy kliniczne, ale wynik testu jest wątpliwy.

Zachorowały także trzy młode kobiety z powiatu koszalińskiego. Wróciły z Hiszpanii, obecnie przebywają w izolacji w domu.

W Zachodniopomorskiem mamy potwierdzonych 31 przypadków zarażenia COVID-19.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby - 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące. Resort zdrowia podał też, że w szpitalu w Boleslawcu z powodu koronawirusa zmarł 71-letni mężczyzna, który również miał choroby współistniejące.

Resort zdrowia podał, że w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej zmarła 14. osoba zakażona koronawirusem. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1051, z czego 14 osób zmarło.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty