Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Modlitwa we wszystkich kościołach i bijące dzwony zabrzmią w środę w południe. To odpowiedź na prośbę papieża Franciszka, który w minioną niedzielę apelował o modlitwę 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
Biskupi oraz kapłani odmówią modlitwę Anioł Pański, Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo.

- W minioną niedzielę podczas modlitwy Anioł Pański w Rzymie, papież Franciszek wypowiedział bardzo ciekawe i myślę, że znane już przez nas słowa. "Zwalczmy szalejącą pandemię wirusa, pandemią naszej modlitwy" - mówi ks. Maciej Wagner ze szczecińskiej katedry.

Jak czytamy w komunikacie przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, to modlitwa w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.

- Papież Franciszek zachęcił wszystkich chrześcijan, chrześcijan różnych wyznań, żeby zjednoczyć się we wspólnej modlitwie. Chcemy odpowiedzieć na zaproszenie i wołanie papieża Franciszka także i naszą modlitwą - dodaje ks. Maciej Wagner.

Kapłan zachęca wiernych do włączenia się w modlitwę we własnych domach.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty