Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin/Archiwum]
Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin/Archiwum]
Wyposażeni w płyny do dezynfekcji i ochronne rękawiczki, a także siedzący w większych, niż zwykle odległościach - w takich warunkach pracowali w środę kołobrzescy radni.
Na środę zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miasta. Już podczas obrad okazało się, że nadzwyczajna była jedynie z uwagi na zastosowanie środków bezpieczeństwa. Zabrakło na niej bowiem tematu pomocy dla lokalnych przedsiębiorców i mieszkańców, którzy na własnej skórze odczuwają, jak epidemia koronawirusa wpływa na lokalny biznes.

Zatwierdzono natomiast nową strategię promocji miasta. Rozczarowany takim przebiegiem obrad jest radny niezależny Jacek Woźniak. - Na tej sesji nie był nic nadzwyczajnego. Korekta budżetu była kosmetyczna, na litość boską, od kilku tygodni tłuczemy kwestię epidemii, ja się spodziewałem, że pani prezydent zaproponuje cały szereg oszczędności - komentuje Woźniak.

Krytycznie uchwałę w sprawie promocji ocenia również radny Piotr Rzepka z klubu PiS.
- Myśleliśmy, jako radni i takie były pierwsze informacje, że będą już pierwsze decyzje związane z epidemią. Natomiast okazało się, że nie tylko nie ma takich uchwał, ale jeszcze te uchwały, które są przygotowane, czyli strategia promocji całkowicie nie uwzględniają obecnego stanu rzeczy - mówi Rzepka.

Istotną podjętą w środę uchwałą jest przyjęcie nowej metody naliczania opłat za śmieci. Dzięki częściowemu ryczałtowi, którym objęte będą wszystkie nieruchomości, w tym wynajmowane apartamenty, mniej zapłacić mają stali mieszkańcy miasta.
Zatwierdzono natomiast nową strategię promocji miasta. Rozczarowany takim przebiegiem obrad jest radny niezależny Jacek Woźniak.
Krytycznie uchwałę w sprawie promocji ocenia również radny Piotr Rzepka z klubu PiS.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty