Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Katarzyna Świerczyńska [Radio Szczecin]
Fot. Katarzyna Świerczyńska [Radio Szczecin]
Prosimy o zachowanie ostrożności w lesie - apelują zachodniopomorscy leśnicy. Słoneczna pogoda i wyższe temperatury sprawiły, że w lasach pojawiło się zdecydowanie więcej osób.
Dla wielu z nich spacer i bieg po terenach leśnych, to sposób na zachowanie dobrej formy w czasie walki z koronawirusem.

Leśnicy tymczasem przypominają, że ludzie odpowiadają za dziewięćdziesiąt procent wszystkich pożarów w lasach. Od początku roku na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie wybuchło 20 pożarów, z czego tylko w marcu doszło do 13 pożarów. Łączna powierzchnia pożarów to nieco ponad 1,5 hektara (1,61 ha). Koszt odnowienia jednego hektara lasu to kwota ponad 13 tys zł.

W ramach systemu przeciwpożarowego działa 56 punktów obserwacyjnych, 40 z nich jest wyposażonych w kamery, 16 obiektów to tradycyjne wieże z obserwatorem.

W każdym z nadleśnictw codziennie w gotowości będzie 35 samochodów patrolowo-gaśniczych, leśnicy mają do dyspozycji także 5 samolotów gaśniczych oraz jeden patrolowy.

A my przypominamy - na terenach lasów nie można rozpalać ognisk, grilli oraz palić papierosów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty