Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny - zapowiedź spotkania autorskiego

Fot. www.pixabay.com/photo-2069206 (domena publiczna)
Fot. www.pixabay.com/photo-2069206 (domena publiczna)
Oczekujemy zdecydowanej reakcji prezydenta Piotra Krzystka - w ten sposób do publikacji fake newsa, przez radnego Władysława Dzikowskiego, odniósł się radny PiS Witold Dąbrowski.
Radny Dzikowski zamieścił na swoim facebookowym profilu kłamliwe informacje, że zgodnie z dyrektywą PiS do szpitali nie będą przyjmowane osoby powyżej 55. roku życia, gdy wzrośnie liczba zachorowań.

Łukasz Tyszler, szczeciński radny Koalicji Obywatelskiej stwierdził, że tego rodzaju wpisy powodują panikę. - Walczę z paniką na wielu frontach. Uważam, że nie zabije nas wirus, jeżeli cokolwiek będzie działać na niekorzyść i zrobi nam krzywdę, to właśnie panika. Panika spowodowała we Włoszech to, co się dzieje - podsumował Tyszler.

Mam nadzieję, że to była pomyłka - komentował wiceprezydent Krzysztof Soska. - Ja mam nadzieję, że mu się po prostu omsknął palec na klawiaturze - dodał Soska.

Radny Witold Dąbrowski przypomniał, że radny Władysław Dzikowski jest prominentnym działaczem ugrupowania prezydenta Piotra Krzystka. - Oczekuję stanowczej reakcji, pan wiceprezydent Soska się uchylił od odpowiedzi, w związku z tym mam nadzieję, że w najbliższym czasie pan prezydent się wypowie. Rzeczywiście wzbudzanie paniki jest czymś fatalnym, a trudno przypuszczać, ze taki działacz jak kolega Dzikowski jej nie wzbudza - skomentował Dąbrowski.

Poseł Leszek Dobrzyński, szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie zapowiedział, że w poniedziałek skieruje do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez radnego Dzikowskiego. Jego zdaniem, publikowanie takich fałszywych informacji może spowodować panikę w okresie epidemii.
Łukasz Tyszler, szczeciński radny Koalicji Obywatelskiej mówił, że tego rodzaju wpisy powodują panikę.
Mam nadzieję, że to była pomyłka - komentował wiceprezydent Krzysztof Soska.
Radny Witold Dąbrowski przypomniał, że radny Witold Dzikowski jest prominentnym działaczem ugrupowania prezydenta Piotra Krzystka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty