Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Chodzi o szczecińskich medyków, którzy po dyżurze obawiają się wrócić do swoich domów, by ewentualnie nie zarazić koronawirusem swoich rodzin.
Kordys Biuro Nieruchomości zorganizowało akcję "Nocleg dla medyka". Lekarze sami zgłosili się o pomoc, a my postanowiliśmy wykorzystać nasze możliwości - mówi Patrycja Kordys z biura nieruchomości.

- Są mieszkania, które stoją po prostu puste i czekają na nabywców. Przedzwoniliśmy do naszych klientów, którzy takowe mieszkania mają. W tym momencie udało nam się dwóch lekarzy ze szpitala przy ul. Arkońskiej wesprzeć w ten sposób - tłumaczy Kordys.

Mieszkania udostępniane są bezpłatnie - dodaje Kordys. - Nie pobieramy z tego tytułu żadnych opłat, jeżeli chodzi o właścicieli również jest to pomoc bezpłatna. W momencie, gdy mieszkanie trzeba będzie ewentualnie zdezynfekować, to wówczas te koszty będą najprawdopodobniej po stronie osoby, która z tego mieszkania będzie korzystała - informuje Kordys.

O taką pomoc dla lekarzy zaapelowała też Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie.
- W tym momencie udało nam się dwóch lekarzy ze szpitala przy ul. Arkońskiej wesprzeć w ten sposób - tłumaczy Kordys.
- Mieszkania udostępniane są bezpłatnie - dodaje Kordys.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty