Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Wraz z pojawieniem się koronawirusa, telemedycyna rozwija się bardzo szybko - mówili goście "Radia Szczecin na Wieczór".
- Porady lekarza przez telefon to unikanie kolejek i ryzyka zakażenia - mówi Rafał Piszczek,
dyrektor jednej z największych poradni telemedycznych. - Widać z dnia na dzień, że usługi telemedyczne to rosnący trend. Należy to skorelować z tym, że coraz więcej poradni działających tradycyjnie, przestało działać, bo dostępność do lekarza pierwszego kontaktu stała się utrudniona.

Małgorzata Koszur z zachodniopomorskiego z NFZ zaleca ograniczenie przyjęć do przychodni i zachęca do porad telemedycznych.

- Prawie wszystkie podmioty, bo aż 387, uruchomiło ten produkt, czyli teleporadę w swoim zakresie świadczeń. Ponadto dodatkowo dokupiło inne możliwości komunikowania się, albo dodatkowe numery telefonów, aby pacjenci mieli łatwość dodzwonienia. Zachodniopomorski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia publikuje na swojej stronie internetowej i każdego dnia aktualizuje ten wykaz.

Wykorzystywanie telemedycyny w opiece nad pacjentami zostało dopuszczone prawem, jest zgodne z aktualną wiedzą medyczną, a rozwój telemedycyny w ramach systemu ochrony zdrowia jest rekomendowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).
Porady lekarza przez telefon to unikanie kolejek i ryzyka zakażenia - mówi Rafał Piszczek, dyrektor jednej z największych poradni telemedycznych.
Małgorzata Koszur z zachodniopomorskiego z NFZ zaleca ograniczenie przyjęć do przychodni i zachęca do porad telemedycznych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty