Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Franek Kępa ze Szczecina ma 7 miesięcy i choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Franek Kępa ze Szczecina ma 7 miesięcy i choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Do pomocy małemu chłopcu, który potrzebuje kosztownej terapii w USA włączyła się ekipa Wieczornego Biegania w Szczecinie. Wziąć udział może jednak każdy.
Zasady są proste - trzeba biegać, a każdy pokonany kilometr zamienić na złotówkę, którą wpłacamy na konto Franka. Udział w akcji można wziąć także jeżdżąc na rowerze albo po prostu spacerując.

- Gwarantuję, że jeśli ktoś spróbuje biegu, ale może być to też spacer, to myśl na koniec założonego dystansu, że robimy to dla małego Frania spowoduje, ze jeszcze 1-2 kilometry przejdziemy, przebiegniemy czy przejedziemy - zapewnia pomysłodawca i organizator Wieczornego Biegania, Wojciech Kępka. Chodzi także o to, aby zmotywować ewentualnych uczestników akcji do ruchu.

Szczegóły można znaleźć pod facebookowym wydarzeniem Wieczorne Bieganie w Szczecinie.

Mały Franek Kępa choruje na zanik mięśni. Ratunek dla niego to terapia w Stanach Zjednoczonych. Na razie rodzicom malucha udało się zebrać niecałe trzy miliony zł.
- Gwarantuję, że jeśli ktoś spróbuje biegu, ale może być to też spacer, to myśl na koniec założonego dystansu, że robimy to dla małego Frania spowoduje, ze jeszcze 1-2 kilometry przejdziemy, przebiegniemy czy przejedziemy - zapewnia pomysłodawca i organizator Wieczornego Biegania, Wojciech Kępka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty