Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Strefa Płatnego Parkowania w Szczecinie "odmrożona", darmowe parkowanie w centrum skończy się za najpóźniej półtora miesiąca.
Urzędnicy argumentowali, że gdy wracamy do normalnego funkcjonowania, powrócił problem ze znalezieniem miejsca w śródmieściu.

Przeciw był opozycyjny PiS. Radni tego klubu proponowali przesunięcie decyzji na kolejne posiedzenie. Przy okazji Witold Dąbrowski zwracał uwagę, czy strefa działa czy nie, rotacji i tak nie ma, bo przy każdym remoncie zmniejsza się liczbę miejsc postojowych.

- Ta strefa być może mogłaby się ostać jedynie przy urzędach. Reszta powinna być w ogóle zlikwidowana, bo jest tylko i wyłącznie wyciąganiem pieniędzy - mówił Dąbrowski.

"Za" była Koalicja Obywatelska i Bezpartyjni - mówi szef tego klubu, Mirosław Żylik.

- Nie ma teraz możliwości, by stanąć gdziekolwiek. Jak obserwuję, mieszkańcy zostawiają samochody i one stoją cały dzień - mówił Żylik.

Teraz wojewoda ma 30 dni na wpisanie uchwały do dziennika urzędowego. Do tego trzeba doliczyć jeszcze dwa tygodnie. Stąd termin powrotu strefy zależy od wspomnianej decyzji wojewody.
Przy okazji Witold Dąbrowski zwracał uwagę, czy strefa działa czy nie, rotacji i tak nie ma, bo przy każdym remoncie zmniejsza się liczbę miejsc postojowych.
"Za" była Koalicja Obywatelska i Bezpartyjni - mówi szef tego klubu, Mirosław Żylik.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty