Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Sąd Najwyższy. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Sąd Najwyższy. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
W Sądzie Najwyższym skończył się postkomunizm - tak o wyborze pierwszej Prezes Sądu Najwyższego mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości, prof. Przemysław Czarnek.
Po wyborze Małgorzaty Manowskiej polityk PiS, doktor prawa, podkreślał, że to sędzia z długim stażem i naukowiec. Czarnek zwracał uwagę, że przez ostatnie 6 lat Sąd Najwyższy był uwikłany w politykę.

- W Sądzie Najwyższym skończył się postkomunizm; era, w której rządziła Sądem Najwyższym kasta sędziowska pod przywództwem pani Małgorzaty Gersdorf. Kiedy mówią o Sądzie Najwyższym w mediach to znaczy, że Sąd Najwyższy jest w centrum sporu politycznego. Tak było przez ostatnie 6 lat: wiece polityczne, KOD-owskie, przekraczanie swoich uprawnień, kompetencji, wykorzystywanie orzecznictwa sądów międzynarodowych, przekraczanie granic tego orzecznictwa, kreowanie rzeczywistości prawnej wbrew kompetencji... Na pewno tak nie będzie przy prezesurze pani sędzi Manowskiej - zaznaczył prof. Czarnek.

Poseł PiS zwracał uwagę, że część profesorów krytykujących wybór sędzi Manowskiej regularnie się kompromituje - na przykład gdy promowali wpis internauty, który z nich zakpił i na dowód nieważności wyboru sędzi Manowskiej przytoczył przepisy... prawa lotniczego.
- Tak było przez ostatnie 6 lat: wiece polityczne, KOD-owskie, przekraczanie swoich uprawnień, kompetencji, wykorzystywanie orzecznictwa sądów międzynarodowych, przekraczanie granic tego orzecznictwa, kreowanie rzeczywistości prawnej wbrew kompetencji... Na pewno tak nie będzie przy prezesurze pani sędzi Manowskiej - zaznaczył prof. Czarnek.

14 komentarzy

A zaczął się Kaczyzm !
Fantastycznie cała Polska się cieszy.... tylko ile trwały sprawy sądowe przed rządami i reformami Pisu? A ile teraz ? Przestańcie kpić z ludu.
Postkomuna się skończyła - zaczyna się neokomuna made by PiS. Czekam jak za parę lat zrobią depisyzację
Taaak, to ulubione hasła PISu, koniec postkomunizmu, bo wszędzie mamy już swoich ludzi. Niestety, koniec postkomunizmu jest także początkiem nowej komuny, którą świta Jarka wprowadza codziennie, krok po kroczku, powoli, metodycznie, tak aby się suweren za szybko nie zorientował. A jak już się zorientuje, będziemy mieli nowa demokrację, czyli dobrą zmianę (dobrą dla swoich)
Czyli nie będzie już „stania ze świeczką, na demonstracji, bo było ciemno”, ani porównywania demokratycznego rządu Polski do hitlerowskich Niemiec?
Nareszcie. Obecna Prezes Sądu Najwyższego nie będzie szczuć Polski w Berlinie, czy Brukseli.
JAK ZAWSZE NA POCZĄTKU ZACZĄŁ SIĘ
HEJT I TROLLO !
ZOBACZCIE NA PIERWSZE WPISY.
TAK JEST POD KAŻDYM PRAWDZIWYM ARTYKUŁEM
ISTNY SOK Z BURAKA !!!!
Czyli Lech Kaczyński mianował na stanowisko Prezesa SN postkomunistów? Czy pan poseł chce powiedzieć że Lech Kaczyński był w postkomunistycznej kaście sędziowskiej?
ZAPYTAJ SIEBIE
JAK GŁOSOWAŁEŚ NA GRODZKIEGO !
HAHA
APROPO. Zgadzam się Tuskowi
powinniśmy odebrać obywatelstwo Polskie !
@Kowalski - co się gorączkujesz. Dekomunizacja wg. PiS to zastąpienie jednych komuchów swoimi komuchami. Patrz prokurator stanu wojennego. Obłuda leje się strumieniami. Bez hejtu i konkretnie
haha.
a co koperty i długopisy już nie zabijają?
, że zbieracie podpisy nielegalne na Trzaska ! ;)
@Mylisz się towarzyszu PO . ;)
@ Biednyś jak widzisz tylko kaczystow i czaskowskich. Biednyś jak tak tylko umiesz dzielić ludzi.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty