Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Przemysław Czarnek. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Przemys%C5%82aw_Czarnek
Przemysław Czarnek. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Przemys%C5%82aw_Czarnek
Zbieranie podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego jest teraz nielegalne, a gdy nie ma jeszcze wzoru karty, na której trzeba to robić, może się okazać, że to i tak zbędny trud - mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł PiS, Przemysław Czarnek.
Polityk zwracał uwagę, że Platforma Obywatelska blokująca senackie prace nad ustawą o wyborach sama torpeduje start swojego kandydata, Rafała Trzaskowskiego.

- A jak się okaże, że karta jest nie taka, na jakiej zbiera się podpisy, to przepraszam serdecznie: członkowie Platformy będą fałszować podpisy i przepisywać je?! Dlatego tym bardziej mnie dziwi, że Senat zwleka ze swoimi pracami i każdego dnia skraca kalendarz wyborczy. Okaże się, że będą mieli 2-3 dni na zebranie podpisów i jak oni je zbiorą na nowym wzorze karty do zbierania podpisów? A to, co robią teraz, raz: jest nielegalne, a dwa - w kontekście tego, o czym powiedziałem - może być po prostu bez sensu - ocenił poseł Czarnek.

Informację o tym, że w Warszawie są nielegalnie zbierane podpisy pod kandydaturą Trzaskowskiego ujawniła TVP Info. Reporter stacji sprawdził, że dochodzi do tego między innymi w biurze rachunkowym prowadzonym przez radną KO.
- Przemysław Czarnek zwracał uwagę, że Platforma Obywatelska blokująca senackie prace nad ustawą o wyborach sama torpeduje start swojego kandydata, Rafała Trzaskowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty