Piłkarki nożne Pogoni mocnym akcentem zakończyły zmagania w Ekstralidze kobiet. Szczecinianki w ostatnim meczu sezonu wygrały 1:0 ze Śląskiem Wrocław. Zostały wicemistrzyniami Polski.
Jest to także ostatni pojedynek w roli trenera Pogoni Piotra Łęczyńskiego, który odchodzi ze szczecińskiego klubu.
Kobiecej Dumie Pomorza wystarczy remis, aby zdobyć srebrny medal i wicemistrzostwo Polski. Anna Palińska bramkarka portowej jedenastki zapewniała, że zespół zrobi wszystko aby wygrać i zdobyć upragniony srebrny medal.
- Naszym celem jest wicemistrzostwo Polski. Nie mamy jeszcze w barwach Pogoni wicemistrzostwa, więc zrobimy wszystko, aby mieć srebrny medal. Będzie to zwieńczenie naszej trzyletniej pracy z trenerem Piotrem i zrobimy wszystko, żeby zgarnąć trzy punkty i żeby dobrze zakończyć ten sezon - mówiła przed meczem.
Zadowolona z końcowego sukcesu i zdobycia srebrnego medalu była obrończyni kobiecej Dumy Pomorza Alicja Dyguś.
- Mierząc się z wieloma problemami podnosimy srebrny medal. Czekałyśmy na puchar, ale chyba nie dojechał. Cieszymy się bardzo, że mamy taką nagrodę na koniec sezonu. Dałyśmy z siebie wszystko w ostatnim meczu, wygrywamy i możemy się cieszyć wspólnie z kolejnego medalu - dodaje Dyguś.
Zadowolona z końcowego sukcesu i zdobycia srebrnego medalu była obrończyni kobiecej Dumy Pomorza Alicja Dyguś.
- Mierząc się z wieloma problemami podnosimy srebrny medal. Czekałyśmy na puchar, ale chyba nie dojechał. Cieszymy się bardzo, że mamy taką nagrodę na koniec sezonu. Dałyśmy z siebie wszystko w ostatnim meczu, wygrywamy i możemy się cieszyć wspólnie z kolejnego medalu - dodaje Dyguś.
Edycja tekstu: Jacek Rujna
- Naszym celem jest wicemistrzostwo Polski. Nie mamy jeszcze w barwach Pogoni wicemistrzostwa, więc zrobimy wszystko, aby mieć srebrny medal. Będzie to zwieńczenie naszej trzyletniej pracy z trenerem Piotrem i zrobimy wszystko, żeby zgarnąć trzy punkty i żeby dobrze zakończyć ten sezon - zapowiedziała.

Radio Szczecin
