Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Mieszkańcy regionu polecieli w środę, przed godziną 11:00, do norweskiego Stavanger. To pierwszy lot zagraniczny - od zamrożenia lotnisk - jaki obsłużył port w Goleniowie.
Pasażerowie podkreślali w rozmowie z reporterem Radia Szczecin, że nie martwią się obostrzeniami. "Musimy z tym żyć" - mówili ludzie oczekujący na lot: - Nie ma to żadnego wpływu, a do pracy trzeba jechać. Mogę się jedynie dopasować, nie ma wyjścia. Na stand by-u byłem 3,5 miesiąca, marynarzem jestem. - Trzeba się do tego przyzwyczaić, nie ma innego wyjścia. Niestety. - Wiadomo, że trzeba tego przestrzegać, bo inaczej będzie dłużej trwało. Trzeba się spotkać w końcu z rodziną. - Tam nie ma takiej paniki, jak u nas w Polsce. Jakby człowiek ciągle się stresował, to by nigdy nie wyszedł z domu.

- Ze zwiększenia ruchu cieszy się również obsługa portu - podkreślał Krzysztof Domagalski, rzecznik prasowy lotniska w Goleniowie. - Ten ruch będzie rósł systematycznie z każdym dniem, będą uruchamiane kolejne połączenia, bo przez te ponad trzy miesiące tak naprawdę cała załoga portu widziała, że bez pasażerów nie ma sensu istnienie lotniska.

Przez pandemię COVID-19 lotnisko w Goleniowie wpadło w finansowe tarapaty. Straty portu liczą ponad 3 miliony złotych. Sytuacja powoli się jednak zmienia. Od 1 czerwca regularnie kursują loty do Warszawy. Z początkiem lipca mają również wrócić połączenia do Wielkiej Brytanii. Wszystko jest uzależnione od sytuacji epidemiologicznej w kraju.
- Pasażerowie podkreślali w rozmowie z reporterem Radia Szczecin, że nie martwią się obostrzeniami. "Musimy z tym żyć" - mówili ludzie oczekujący na lot.
- Ze zwiększenia ruchu cieszy się również obsługa portu - podkreślał Krzysztof Domagalski, rzecznik prasowy lotniska w Goleniowie.
Relacja Bartłomieja Czetowicz [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty