Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda odwiedził w czwartek mieszkańców Stargardu.
Podczas spotkania na rynku odniósł się do pandemii koronawirusa, która uderzyła w portfele przedsiębiorców w całej Polsce.

- Udało nam się przetrwać epidemię koronawirusa. Dzięki odwadze, determinacji, wprowadziliśmy tarcze antykryzysowe, podjęliśmy odważną decyzję o tym, żeby miliardy złotych zostały wpompowane w polską gospodarkę, żeby ratować przedsiębiorców i miejsca pracy - mówił Andrzej Duda.

Ubiegający się o reelekcję prezydent zapewniał mieszkańców Stargardu, że państwo zadba o interesy polskiej gospodarki.

- Miliard złotych dziennie jest wydawany i dystrybuowany do polskich przedsiębiorców w całym kraju. Po to, żeby ratować miejsca pracy i to się udaję. Wierzę w to głęboko, że dzięki tym działaniom gospodarka będzie się odradzała - mówił Andrzej Duda.

Chcemy, aby największe firmy świata inwestowały w Polsce - mówił prezydent podczas spotkania z mieszkańcami Stargardu. Głowa państwa podkreślała, że bardzo ważny jest dla niego jednoczesny rozwój polskich przedsiębiorstw i współpraca z zagranicznymi koncernami.

- Chcę nadal prowadzić politykę ochrony polskiej rodziny i wzmacniania, ale i rozwoju Polski. Żeby takie firmy, jak Microsoft i Google inwestowały w naszym kraju tak, jak to się właśnie teraz dzieje - powiedział prezydent.

Amerykańskie firmy Microsoft i Google zapowiedziały, że zainwestują w naszym kraju odpowiednio miliard i dwa miliardy dolarów.

Na stargardzkim rynku głowę państwa przywitały tłumy mieszkańców.

- Chcieliśmy zobaczyć prezydenta. Zawsze w telewizji, a teraz na żywo. - Jeżdżę na takie debaty, albo takie spotkania, jak ostatnio byłam np. z Biedroniem. To teraz chciałabym posłuchać co powie pan Duda. - Chcieliśmy zobaczyć co się będzie działo. - Ktoś ważny przyjeżdża i odwiedza nasze miasto. - To jest dla nas zaszczyt, że głowa państwa nas odwiedza, zabiega o nasze głosy. - To jest zaszczyt dla nas - mówili mieszkańcy.

Podczas spotkania z mieszkańcami Stargardu prezydent Andrzej Duda mówił także o współpracy militarnej i gospodarczej ze Stanami Zjednoczonymi, a także o obniżonych w środę podatkach na niektóre artykuły spożywcze.

Prezydent w czwartek odwiedził jeszcze Myślibórz.
Podczas spotkania na rynku odniósł się do pandemii koronawirusa, która uderzyła w portfele przedsiębiorców w całej Polsce.
Ubiegający się o reelekcję prezydent zapewniał mieszkańców Stargardu, że państwo zadba o interesy polskiej gospodarki.
Na stargardzkim rynku głowę państwa przywitały tłumy mieszkańców.
Chcemy, aby największe firmy świata inwestowały w Polsce - mówił prezydent podczas spotkania z mieszkańcami Stargardu.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Dodaj komentarz 8 komentarzy

baju baju dla frajerów!
A ile z tych miliardów będziemy mieć zysku ??? Nikt nie policzył ? Z inwestycji w przekop mierzei wiślanej ? Jak wyjdzie na zero to bym się cieszył a tak nie będzie. Prezydent opowiada brednie ze nie możemy wpłynąć na nasze wody bez pozwolenia Rosji.... to kłamstwo ! Zalew wiślany jest skomunikowany z morzem przez rzekę Szkarpawę! W bankomatach są tylko świeżo wydrukowane pieniądze ! To są te miliardy bez pokrycia!
Ja tylko dodam, że "Tarcza kryzysowa: Funduszowy pakiet antywirusowy Kolejne instrumenty pomocy antykryzysowej są w drodze dla przedsiębiorców. Tym razem powstaje Funduszowy pakiet antywirusowy. Tym razem wsparcie przychodzi od Unii Europejskiej."
I te największe pieniądze są z unii. Warto zauważyć, że PiS ostatnio opamiętał się w surowych wypowiedzi w kierunku unii.


Ale co ma do tego wszystkiego pan Duda? Złożył podpis upoważniający rząd samorządy do rozdysponowania pieniędzy Europejczyków, Polaków. Sukces?
Po mojemu, to te miliardy zostały wypompowane z gospodarki, albo wpompowane w gospodarkę, ale nie naszą.
Ooo, tam nie ma zagrożenia epidemiologicznego, a w warzywniaku obok jest i babcie są wpuszczane tylko w kagańcu, a jak nie, to nasyłani są na nie uzbrojeni w gaz "milicjanci".
ile kosztuje pedofil na wolności???
może i wpompowali, ale... ILE WY-POMPOWALI DZIAŁACZE PiS, ICH RODZINY, ŻONY, DZIECI, BABCIE, MAMUSIE, WUJKOWIE, KUZYNI, KUMPLE i ZNAJOMI???
Tego to tak łatwo się nie dowiemy - prawie każdy biedny, jak mysz kościelna, bo ma rozdzielność majątkową z żoną.
No i prawie żaden nie chce ujawnić swojego majątku.
Pewnie ze wstydu. Że za mało jeszcze mu przybyło
cyt. "...podjęliśmy odważną decyzję o tym, żeby miliardy złotych zostały wpompowane w polską gospodarkę, żeby ratować przedsiębiorców i miejsca pracy..."
To jest odważna decyzja czy zupełnie naturalna? Pomijam, że te miliardy są bardziej wirtualne niż rzeczywiste.
Swoją drogą: miejsca pracy = podatki dla państwa i rządu też (we wszelkiej formie). Łaski nie robią, że pomogą utrzymać miejsca pracy

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty