Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Uwaga kierowcy: od poniedziałkowego poranka można przejeżdżać w obu kierunkach częścią ul. Szafera, między Rondem Olszewskiego a rondem Olimpijczyków na Osiedlu Zawadzkiego.
Otwarcie tej części ulicy spowoduje też zmiany w komunikacji miejskiej. O tym czego będą dotyczyły zmiany informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg.

- Zmiany będą dla linii 53 i 80. Są podyktowane również otwarciem ul. Grota-Roweckiego. To pozwala na powrót na stałe trasy - mówi.

Otwarcie przejazdu między Wojska Polskiego a ulicą Zawadzkiego to ułatwienie. Niestety, kierowców czekają też inne mniej korzystne rozwiązania.

- Otwarcie ul. Szafera spowoduje zamknięcie ul. Jarzyńskiego. Prace przeniosą się w tamten rejon - dodaje Pieczyńska.

Dodatkowo ulicą Szafera nie przejedziemy od Ronda Olimpijczyków aż do skrzyżowania z Szeroką i Modrą czyli do mini ronda na Krzekowie.

W związku z przywróceniem ruchu na ul. Szafera (odcinek od ronda Olszewskiego do ronda Szczecińskich Olimpijczyków) oraz na ul. Roweckiego z dniem 6.07.2020 (dla linii nocnych od nocy 6/7.07.2020) nastąpią zmiany w kursowaniu linii 53, 80, 529 i 531.

Autobusy linii 53 skierowane zostaną stałą trasą przez ul. Szafera i Zawadzkiego (w obu kierunkach) oraz przez ul. Roweckiego (w kierunku Pomorzan) według stałego rozkładu jazdy. Kursy realizowane tymczasowo od/do przystanku „Romera” wykonywane będą od/do przystanku „Zawadzkiego”. Dodatkowo uruchomiony zostanie przystanek „Rondo Olszewskiego” w obu kierunkach.

Autobusy linii 80 skierowane zostaną stałą trasą przez ul. Szafera i Zawadzkiego (w obu kierunkach) według nowego rozkładu jazdy, bez zmiany częstotliwości kursowania.
Autobusy linii 529 i 531 skierowane zostaną stałą trasą przez ul. Szafera i Zawadzkiego (w obu kierunkach) według stałego rozkładu jazdy.

Przystanek „Rondo Olszewskiego” w kierunku Stoczni Szczecińskiej, Ludowej, Jaworowej, Osiedla Bukowego (nr 31341) tymczasowo zlokalizowany będzie w ciągu ul. Szafera przed rondem Olszewskiego.

Nastąpi zmiana nazwy przystanku „Berlinga” (nr 36511) na „Walentynowicz”.

ORGANIZACJA RUCHU
Odcinek Wojska Polskiego - Rondo Olimpijczyków: udostępniony zostanie jeden pas w górę na nitce prawej oraz jeden w dół na nitce lewej. Umożliwi to przejazd na odcinku Zawadzkiego – Wojska Polskiego.

Piesi będą poruszać się po chodniku po lewej stronie.

Odcinek Rondo Olimpijczyków do skrzyżowania z Szeroka /Modra oraz ulica Jarzyńskiego zostają zamknięte dla ruchu.

Relacja Modra – Szeroka będzie działa bez zmian.

Utrudnienia na ulicy Romera.

Projekt przebudowy ul. Szafera objęty jest dofinansowaniem w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 i działania Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach.
Relacja Marka Borowca
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Otwarcie tej części ulicy spowoduje też zmiany w komunikacji miejskiej. źródło: Tramwaje Szczecińskie Sp. z o.o.
Otwarcie tej części ulicy spowoduje też zmiany w komunikacji miejskiej. źródło: Tramwaje Szczecińskie Sp. z o.o.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty