Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / geralt (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / geralt (CC0 domena publiczna)
Nie odczuliśmy skutków koronawiursa, dlatego przestaliśmy wierzyć w epidemię - komentował dla Radia Szczecin doradca Głównego Inspektora Sanitarnego.
Tym samym, jak tłumaczy profesor Włodzimierz Gut, liczba zakażeń rośnie bo zignorowaliśmy rygor sanitarny. Natomiast kraje, które nie zareagowały na początku tak jak Polska, gdzie brakowało miejsc w szpitalach, w tej fazie epidemii są już podwójnie uważne - mówił wirusolog.

- Przestano wierzyć czy w wirusa, czy w skuteczność, czy po prostu się rozluźniono do granic niemożliwości, czyli zachowania wróciły do tych, kiedy o wirusie nie słyszano, efekt jest - przekonywał Gut.

Przypomnijmy, w piątek padł dobowy rekord zakażeń w Polsce. Ministerstwo Zdrowia odnotowało 657 przypadków - w tym 4 z zachodniopomorskiego, a jesteśmy w środku sezonu turystycznego.

- Jeżeli przyjadą ludzie niezakażeni to nie jest istotne ilu ich przyjedzie, są województwa, w których nie było i dopóki nie trafi to, i nie będzie, bo wirus nie powstaje z niczego. Zarażamy się od osoby, która nam go przywiozła. Wychwycimy mamy sukces, nie wychwycimy - mamy klęskę - mówił Gut.

W piątek zakończyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Nie podjęto nowych decyzji w zakresie obostrzeń. Natomiast zespół przyjął pewne warianty, które są możliwe w najbliższym czasie, m.in. w zakresie wprowadzenia obostrzeń na terenie powiatów z największą liczbą zakażeń.
- Przestano wierzyć czy w wirusa, czy w skuteczność, czy po prostu się rozluźniono do granic niemożliwości, czyli zachowania wróciły do tych, kiedy o wirusie nie słyszano, efekt jest - przekonuje Gut.
- Zarażamy się od osoby, która nam go przywiozła. Wychwycimy mamy sukces, nie wychwycimy - mamy klęskę - mówi Gut.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty