Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / tonywuphotography (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / tonywuphotography (CC0 domena publiczna)
Na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy 14 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2.
W Szczecinie Covid-19 wykryto u czterech osób (dwóch starszych kobiet, kobiety w średnim wieku i mężczyzny w średnim wieku). W powiecie sławieńskim zakaziło się natomiast pięć kobiet w średnim wieku.

Wśród osób zakażonych koronawirusem jest także kobieta w średnim wieku z powiatu gryfińskiego, młody mężczyzna z powiatu myśliborskiego, dziecko ze Świnoujścia, a także mężczyzna w średnim wieku i dziecko z powiatu pyrzyckiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w regionie wynosi 826, z czego zmarły 23 osoby.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 809 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i 13 kolejnych zgonach. Od czwartku wyzdrowiało 399 osób chorych na COVID-19.

Wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński poinformował, że kolejny wzrost liczby zakażeń koronawirusem to efekt testów prowadzonych w ogniskach epidemicznych. Powiedział, że testy są prowadzone głównie w zakładach pracy.

- Przede wszystkim skupiamy się na największych ogniskach; są to duże zakłady pracy. Wspieramy przedsiębiorców w tym, by bezpiecznie zapewnili pracę swoim pracownikom i tym, z kim później się kontaktują. Stąd tak szeroki program badań przesiewowych - powiedział.

Najwięcej nowych przypadków zanotowano w województwach śląskim - 259 zakażeń, małopolskim - 144 zakażenia i mazowieckim - 104 zakażenia. Testy laboratoryjne potwierdziły obecność patogenu również u 46 osób z województwa łódzkiego, 46 osób z województwa wielkopolskiego, 41 osób z województwa pomorskiego, 35 osób z województwa podkarpackiego, 26 osób z województwa opolskiego, 22 osób z województwa dolnośląskiego, 21 osób z województwa lubuskiego, 17 osób z województwa warmińsko-mazurskiego, 14 osób z województwa lubelskiego, 14 osób z województwa zachodniopomorskiego, 11 osób z województwa świętokrzyskiego, 8 osób z województwa kujawsko-pomorskiego i 1 osoby z województwa podlaskiego.

Resort zdrowia zawiadamia jednocześnie, że większość spośród osób, które zmarły od wczoraj, miała choroby współistniejące. Najmłodszy wśród zmarłych to 56-letni mężczyzna ze Zduńskiej Woli, a najstarszy to 92-letni mieszkaniec Krakowa.

Od początku epidemii w Polsce potwierdzono 50 324 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego zmarło 1 787 osób, a wyzdrowiało 36 041 osób.
- Przede wszystkim skupiamy się na największych ogniskach; są to duże zakłady pracy. Wspieramy przedsiębiorców w tym, by bezpiecznie zapewnili pracę swoim pracownikom i tym, z kim później się kontaktują. Stąd tak szeroki program badań przesiewowych - powiedział.

Dodaj komentarz 1 komentarz

Jest taka osoba dr Anna Martynowska, która w chorym kraju została zawieszona w prawach wykonywania zawodu... za co?
za uświadamianie ludzi co do pseudo zagrożenia wiruskiem... POPiSowy kraj, gdzie Norwegia, Holandia czyli Niderlandy, Austria czy Szwecja przepraszają że poddali własny naród paranoi ...
Pani Anna, nie jest odosobniona w mówieniu prawdy, choć dużo skromniej i ciszej, aby móc być dalej lekarzem i wykonywać swoje powołanie i zawód, mówi coraz więcej lekarzy, choć mają polecenie szumowiny (list mz ...zobowiązanie konsultantów wojewódzkich do zaprzestania samodzielnego wydawania opinii...) tak, ta prośba to zakaz bo inaczej jak Pani Anna zostaną zawieszeni. Mówią, co przerażające że są lekarze, którzy za wpisanie w akcie zgonu wiruska dostają za ten fakt granty... tak, to prawda i choć przyrody nie da się oszukać to was niestety bardzo łatwo można. Ciekawi mnie, jak spadnie umieralność Polaków w roku 2020 na choroby układu krążenia czy raka, zobaczymy, ale w roku ubiegłym i latach poprzednich niestety utrzymywał się na zbliżonym poziomie, analogicznie niespełna 500 i 300 osób... DZIENNIE!!! Na dzień 2 sierpnia przypominam, na wiruska ŁĄCZNIE przy udziale "grantów" wynosi 1700 osób(???o matko co za potwór???). Umieralność na skutek braku opieki medycznej, na pewno w tym roku i tak wzrośnie, ale ze względu na "obostrzenia" w postaci braku aktywności, zaleceniu/nakazu noszenia maseczek, izolacji społecznych, na te "EFEKTY" w postaci trupów poczekamy do lat przyszłych, ponieważ będą to ofiary chorób przewlekłych PRZEZ obostrzenia ministerstwa tzw.(paradoksalnie) zdrowia.

Fakty o których zapomnieliście, albo w ogóle ignorujecie. Sytuacja w Polsce a dokładniej w szpitalach, które być może wiecie że są praktycznie zamknięte dla odwiedzających, czyli co się dzieje z waszymi bliskimi? Tam jest armageddon, nawet nie chcę pisać o osobach starszych czy zniedołężniałych, które bliskich mają dalej niż w swoim mieście czy w ogóle są ich pozbawieni, przez odleżyny tracą (dosłownie) części własnego ciała, taki humanitaryzm. Chorzy przez zamknięte placówki, na ciężkie choroby przewlekłe, są pozbawieni opieki, której BARDZO potrzebują... ale kogo to, mogą napisać skargę ha ha ha ha, do własnego oprawcy na niego samego (taki dowcip), czy zatem nfz powinien otrzymywać od nas pieniądze choć nie wykonuje tego za co im płacimy??? Ogólnie czy macie możliwość nie płacenia składki nfz? ha ha ha POPiSowy sposób bezdyskusyjnej kradzieży!...(i o wiele wiele więcej)

W połowie października 2019, w stanie NY usa, tamtego roku odbył się tzw. "Event 201", czyli ćwiczenia na ewentualność wybuchu pandemii, także przeanalizowanie sposobu zachować służb na jej wypadek... hmmmm... no ludzie, tu nie potrzeba umysłu analityka, niespotykanej inteligencji aby choćby się zastanowić nad tym co próbują zrobić z ludźmi... przypadkowo też ten cały event miał nazwę drugą !!! 2019-CoV !!! To nie są przypadki!!! Materiały na temat eventu, są dostępne w internecie bez żadnego problemu, ponieważ liczą na waszą głupotę... niespełna pół roku później who ogłasza pandemię [litości]
Do tego cała MASA paranoicznych idiotycznych zaleceń - maseczka, to jakby płot chronił przed wlatywaniem komarów na posesję, szumowina raz nie raz tak, nosić nie nosić, nie musi bo nie ma objawów, w restauracji ale jak się je to się chyba już nie zaraża, odstęp 1,5m ale co zrobić na korytarzu o takiej szerokości, małżeństwa na odległość, pamiętacie zakaz wchodzenia do lasów czy parków, MAOwiecki przed wyborami nic nie ma a po że już jest, zakaz uprawiania sportu (nie wyobrażam sobie biegania w maseczce), piłkarze po bramce się ściskają ale po meczu dziękują sobie łokciami, na wiecach POPiSu wszyscy przytuleni bez maseczek, wszystkich nie wymienię bo będzie dużo dłużej niż w artykule, jedyne co odbiega od absurdu, a szkoda, to kwota ponad pół miliarda w prywatnych kieszeniach na lewych interesach pieniędzmi podatników... a same maski choć chodzi przede wszystkim o wasze zdrowie powinny być (te jednorazowe) wyrzucane po ok 10 min. używania oraz zmieniane, inaczej stają się bombą mikrobiologiczną przepełnioną grzybami, pleśniami potwornie szkodzącym waszemu zdrowiu - z błahych chorób grozi wam choćby grzybica skóry czy jamy ust. albo pleśniawki... błahych oznajmiłem
i te miliony trupów.. których nikt nie widział (albo zmanipulowany przekaz medialny), przy fakcie gdzie odnotowany jest spadek śmiertelności na świecie do poprzednich lat na poziomie prawie 10%!!!
who wychodzi z siebie próbując wytłumaczyć stawiane pytania, niestety ich wytłumaczenia to kolejne debilizmy, szkoda że przemawiają do tak wielu moich krajan

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty