Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Maciej Dziadosz, prezes Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Maciej Dziadosz, prezes Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Port Lotniczy Szczecin-Goleniów działa normalnie, nie grozi mu żadna upadłość, tak jak sugerują to niektóre gazety - zapewnia prezes portu Maciej Dziadosz.
Spółka wypłaciła pensje w terminie. Teraz stara się o wyrównanie strat spowodowanych epidemią. Na to jednak musi wyrazić zgodę Komisja Europejska - mówi prezes Maciej Dziadosz. - Samoloty latają, pasażerów zapraszamy. Jest ich coraz to więcej. Spółka nie ma zamiaru ogłaszać upadłości. Do czwartku mamy zredagować tabelę do rządowego wsparcia w ramach utrzymania minimalnego poziomu operacyjnego dla lotnisk. Do czwartku te tabele zostaną przesłane do ministerstwa tak, jak było we wniosku.

Informacje, które pojawiły się w niektórych gazetach i portalach internetowych o rzekomym upadku lotniska bardzo szkodzą spółce - mówi prezes Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. - Dziś odbieram dziesiątki telefonów z pytaniami czy zamykamy lotnisko. Proszę powiedzieć, że lotnisko działa normalnie, funkcjonuje i bezpiecznie operuje, bo to jest najważniejsze. Bo jeśli będziemy się nawzajem straszyć, to nic nam to nie da.

Port Lotniczy Szczecin Goleniów oszacował swoje straty związane z blokada gospodarki podczas epidemii na ponad 4 miliony złotych. Pieniądze mogą trafić do spółki pod koniec miesiąca wszystko jednak zależy od decyzji Komisji Europejskiej.

Lokalny dodatek jednej z gazet w Szczecinie napisał, że lotnisko Szczecin-Goleniów "jest na krawędzi bankructwa. Wedle marszałka województwa zagrożone są sierpniowe wypłaty dla pracowników".
Spółka wypłaciła pensje w terminie. Teraz stara się o wyrównanie strat spowodowanych epidemią. Na to jednak musi wyrazić zgodę Komisja Europejska - mówi prezes Maciej Dziadosz.
Informacje, które pojawiły się w niektórych gazetach i portalach internetowych o rzekomym upadku lotniska bardzo szkodzą spółce - mówi prezes Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty